30 satirických ilustrací, ze kterých vás zamrazí

Obrázek uživatele Elsa K.
24.07.2018, 14:45

Svět a jeho nešvary se dají rozvláčně rozebírat a komentovat. Nebo přijde geniální polský ilustrátor a nakreslí obrázek, který vás zasáhne na první dobrou.

Polský ilustrátor Pawel Kuczynski se narodil 12. srpna 1976 v polském Štětíně. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Poznani se zaměřením na grafiku. Od roku 2004 se věnuje satirickým ilustracím a karikaturám. Jeho znepokojující díla si získávají uznání jak doma tak v zahraničí.

Za jeho působivou práci mu bylo uděleno prozatím 95 prestižních ocenění a vyznamenání. V roce 2005 mu Asociace polských karikaturistů udělila cenu Eryk (pro nově objeveného kreslíře s rekordním počtem ocenění na mezinárodních soutěžích).

Momentálně žije a pracuje ve městě Police v severním Polsku. Kuczynského ilustrace a karikatury už se objevily v mnoha publikacích a setkal se s nimi nejeden uživatel internetu. Což je dobře, protože rozhodně mají co říct. Na první pohled působí možná vtipně, ale při druhém vám úsměv ztuhne. Posuďte sami v následující galerii:

A zde se můžete podívat na10 černobílých nešvarů dnešní „černobílé“ společnosti.


Komentáře

Doporučeno pro vás