11 největších a nejbláznivějších fandomů světa

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
04.12.2014, 10:00
Za svůj klub se budou bít do skonání světa. Jejich věrnost ovšem nemíří na fotbalový trávník. Milují filmy, seriály a videohry. Nerdí zlo v jedenácti podobách.
   

1. SWfans

sw_awesomesenatorcom www.awesomesenator.com Fanoušci Hvězdných válek jsou v podstatě neškodní. Pokaždé, když vyjde nějaká hra nebo nedejbože film s tématikou Hvězdných válek, dostávají se do zvláštního transu a všechny kolem sebe zásobují moudry o rozteči šroubků na Hvězdě smrti. Jednou do roka (v květnu) oslavují rok 1977 a premiéru Epizody IV. Neublížili by ani mouše, pokud by ovšem na sobě neměla uniformu ze Star Treku.  

2. Trekkies

trekinscificom www.trekinscifi.com Hvězdné války jsou Sparta, Star Trek je Slávie. Nebo naopak? Ve skutečnosti je ta rivalita spíš hraná a předstíraná, ale např. ve filmu Fanboys si ji můžete krásně vychutnat. Trekkies byli vždycky víc na fakta, takže vás zkusí umlátit kompletním zákoníkem vesmírné federace, zajímavými faktografickými údaji (počet latrín na Picardově Enterprise) nebo na vás budou mluvit klingonsky. Pohybují se v homogenních skupinkách a okupují nejrůznější cony. Skoro už je to přestalo bavit, jenže pak se objevil J. J. Abrams a dvěma celovečeráky postavil celou fanbase zpátky na nohy. Půlka lidí ho miluje, druhá nenávidí. Jako obvykle.  

3. WOWkaři

joystiqcom www.joystiq.com Milovníci World of Warcraft naštěstí mezi lidi moc nechodí. Kdyby to udělali, někdo by je přeEXpil a v příštím raidu by splakali nad vejdělkem. Jasně, ti zámožnější mají čas dokonce i na pracovní povinnosti a nechávají za sebe hrát outsourcing z Indie, ale po večerech si chtějí taky trochu užít, takže s nimi na párty nepočítejte. Na nejrůznější cony a cosplaye ovšem vyrazí rádi, takže vám budou dokolečka vysvětlovat, že jsou to právě oni, kdo drží herní PC scénu nad vodou. Nejhorší na tom je, že možná mají pravdu.  

4. Cumberbitches

entertainmentwisecom www.entertainmentwise.com Fanynky a fanánci Benedicta Cumberbatche, který se nejdřív proslavil televizním Sherlockem, a teď je ho všude plno: druhý Star Trek, dabing animované postavičky v Tučňácích z Madagaskaru, životopis Alana Turinga, dabing draka Šmaka a určitě bychom toho našli víc. Cumberbatch je miláčkem internetu a mění ve zlato cokoli, čeho se dotkne. Jeho fandovská základna by byla nejradši, kdyby se dotkl jí. A opakovaně. Nedávno se zasnoubil, ale jeho slávě to pravděpodobně nijak neublíží.  

5. Twihards

tw_flowtvorg www.flowtv.org Milovníci Stmívání si nedělají těžkou hlavu z toho, že knižní a filmová série dávno skončily. Pořád hrají na honěnou o to, jestli je lepší (tým) Edward nebo (tým) Jacob a plní internetový prostor fandovskou fikcí. Jedna taková to dotáhla na další knižní bestseller - Padesát odstínu šedi. Ano, původně to byl právě výplod fanoušků Twilightu. Divoká sexuální fantazie mladičké hrdinky, která oslovila desítky milionů postarších žen. Bez komentáře.  

6. Whovians

commanderzoftcom www.commanderzoft.com Britská televizní série o Doctoru Who, pánovi času a géniovi všehomíra, se vysílá už několik dekád. Doktor mezitím mnohokrát změnil podobu (v seriálu je to fikaně vysvětleno), ale fanoušci se na něj dál a dál nabalují jako sníh na sněhovou kouli. Jeden z nejúspěšnějších britských exportních artiklů. I díky čile se prodávajícímu merchandisingu.  

7. Splátci

becuocom www.becuo.com Fandové Hunger Games překvapivě nehladoví a ani nepořádají podivné survival hry v divočině. Občas je baví lukostřelba, ale především hrozně žerou Jennifer Lawrence a publikují na internetu fandovskou fikci, v níž všichni souloží se všemi. Protože to je jediná věc, na kterou v těch knížkách a filmech nějak nebyl prostor.  

8. Bronies

psuvanguardcom www.psuvanguard.com Zdaleka nejpodivnější partička. Fanoušci dětského raníčku My Little Pony o duhově barevných ponících, pro které je přátelství tou největší magií na světě. Pokud jsou vám čtyři, pravděpodobně to baštíte spolu s cereáliemi a máte doma plyšáka. Jakmile je vám čtyři-cet a máte doma těch plyšáků tucet a dokonce si s nimi dáváte postelové selfie, je to sranda tak trochu za hranou dobrého vkusu. A to prosím mluvíme o internetu, kde je ta hrana sakramentsky daleko.  

9. Whedonites / Browncoats

badassdigestcom www.badassdigest.com Fanoušci Josse Whedona nekriticky žerou všechny jeho seriály - Buffy, zabíječku upírů, Dollhouse, ale především Firefly. Fanoušci tohoto sci-fi westeru si říkají hnědokabátníci, protože baloňáky charakteristické barvy tu nosí všichni. Právě díky nim vlastně vznikla filmová verze zrušeného seriálu, což jim propůjčilo falešný pocit toho, že rozhodují o tom, kdo si kdy v Hollywoodu uprdne. Ten pocit mají dodnes a proto si z nich většina civilizovaného světa dělá legraci.  

10. Unsullied

crasstalkcom www.crasstalk.com Příznivci veleúspěšného seriálu Hra o trůny. Unsullied jsou zvláštní sortou, která nečetla knížky, ale miluje jejich seriálovou adaptaci. A meče. A hrady. A draky. A incest. S tím posledním se možná pleteme, ale jinak to sedí dokonale. Nesnažte se to popřít, to byste akorát přilévali olej do ohně.  

11. Potterhlíci

phead_latimescom www.latimes.com Mysleli jste, že na ně zapomeneme? Warner Bros. jim postavili zábavní park a dokonce i J. K. Rowling se nechala přemluvit k tomu, aby ještě napsala pár knížek ze světa Harryho Pottera. Proč? Protože to sype a na světě jsou desítky milionů fandů, kteří za trochu kouzelnických povídaček vysolí pár srpců. Tedy korun. Tedy dolarů a liber.   A TADY máte jako bonus děsivý souboj fanoušků Harryho Pottera a Star Wars.   

Komentáře

Doporučeno pro vás