fb pixel 11 nejúčinnějších afrodiziak, která najdete ve špajzce a ledničce – G.cz
Vyhledávání

11 nejúčinnějších afrodiziak, která najdete ve špajzce a ledničce

Zdroj: foodfacts.mercola.com

Prostředky k povzbuzení sexuálního vzrušení a libida nehledejte v lékárně, nýbrž... v supermarketu.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 12.5.2018, 12:58

Ve starověku a středověku se v čarovnou moc afrodiziak věřilo bez debat. Viagra tehdy sice ještě neexistovala, ale namísto ní se připravovaly různé lektvary a nápoje lásky z dostupných přírodních i nepřírodních surovin. Oblíbené byly různé léčivé i jedovaté byliny nebo třeba kořen prudce toxické mandragory. Místo vášně se tak často dostavily v lepším případě halucinace.

Dnes už víme, že spíš než čarodějnice vědí o lásce a touze více vědci. Láska a touha totiž nejsou nic jiného než biochemické reakce.

1. Chilli papričky

Kapsaicin – látka, která se nachází v ‚ohnivých‘ papričkách, zlepšuje krevní oběh a stimuluje nervová zakončení. Budete se cítit pěkně žhavě a vaše smysly budou fungovat na 110 %.

Ale pocit, že nám hoří huba, máme rádi nejen proto, že nám stoupá libido. Zajímají-li vás další důvody, mrkněte SEM.

2. Chřest a avokádo

Vitamín E v této zelenině a ovoci pomáhá tělu chrlit hormony, jako jsou například estrogen a progesteron. Ty cirkulují v krvi a stimulují sexuální reakce, jako je například zduření klitorisu a vaginální lubrikace.

Navíc obsahují vůbec nejvíce glutathionu, nejdůležitějšího antioxidantu, který chrání naše tělo před volnými radikály. Před stárnutím a degenerativními změnami ochraňují nejen vnitřní orgány, ale například i pokožku. Takže budete nejen vzrušenější, ale zároveň i krásnější a zdravější.

3. Banány

K tomu, abyste začali přemýšlet o sexu při pojídání tohoto ovoce výmluvného tvaru, máte hned další důvod. Banány totiž obsahují draslík, který dodává sílu svalům. Při orgasmu tak zažijete mnohem silnější svalové stahy, takže těch pár sekund bude intenzivnějších než kdykoliv předtím. Banány jsou prostě sexy.

TADY máte dalších 10 důvodů, proč se jimi futrovat co nejčastěji.

4. Čokoláda

Kakao jako takové obsahuje flavonoidy – antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí organismu zvenčí i zevnitř. Antioxidační síla kakaa je trojnásobná oproti zelenému čaji a dvakrát silnější než u červeného vína. Obsahuje i hořčík, železo, chrom, zinek, vitamín C a spoustu dalších prvků.

Mezi nimi i fenylalanin – alkaloid a hormon, navíc i přírodní ‚amfetamin‘, který zvyšuje množství hormonu štěstí – endorfinu, a ten zase povzbuzuje naše libido. Občas se mu přezdívá „droga zamilovaných“.

5. Ústřice

Jistě, ústřice jako afrodiziakum jsou už trochu klišé, ale svoji pověst nezískaly jen tak. Tito korýši v sobě skrývají spoustu zinku a aminokyselin, které zvyšují produkci testosteronu. A ten pak žene směrem vzhůru sexuální touhu. V neposlední řadě také vizuálně připomínají vaginu. Podle britského deníku The Telegraph si proslulý milovník Casanova dopřával ke snídani hned padesátku ústřic...

6. Granátová jablka

Granátová jablka obsahují spoustu lahodných zrníček a taky pořádnou porci antioxidantů, které chrání výstelku cév. Díky tomu jimi může proudit více krve. Potěšujícím výsledkem je zvýšená citlivost genitálií. Pochutnávat by si na něm měli jak dámy, tak i pánové.

Další dobroty z ledničky a špajzky, které podporují vášeň, najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články