fb pixel 11 nejšpinavějších míst, kterých se denně všichni dotýkáme – G.cz
Vyhledávání

11 nejšpinavějších míst, kterých se denně všichni dotýkáme

Před špínou a bakteriemi neutečete. Smiřte se s tím.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 6.5.2018, 09:00

Přijde vám váš život někdy děsně odporný? Tak to nevím, jak se budete tvářit poté, co zjistíte, že vlastně prakticky žijete obalení nechutným množstvím špíny a bakterií.

Po tomhle si asi budete (zhruba tak hodinu dvě) velmi rozmýšlet, čeho se dotknete. Trochu větší láhev desinfekčního prostředku vás bude stát kolem stovky. No, i když... asi budete chtít platit kartou, protože:

1. Prachy

O těch samozřejmě víme. Peníze proudí a za celou jejich cestu se jich dotkne tolik lidí, že ve své peněžence, po kapsách kalhot (a chytré horákyně dokonce např. i ve výstřihu, protože to přeci vypadá fakt suprově, když z podprsenky vytáhnou litra) nosíme tuny různých bakterií.

2. Váš mobilní telefon

Nikdy mě to nenapadlo, přestože je to vcelku logické. Nosíte ho po kapsách, kam občas hodíte sem tam stovku či dvě, šmatláte na něj nečistýma prackama, datlíte s ním i na záchodě, přičemž si ho občas sem tam otřete o tvář a ústa. Ňamka. Podle průzkumu jsou mobily stejně špinavé jako například...

3. WC

A ta veřejná jsou pěkný masakr. Nechtějte ani vědět, kolik lidí zde před vámi bylo. O jejich čistotnosti je třeba preventivně pochybovat. Veřejné záchodky, ať už vypadají sebečistěji, přímo překypují bakteriemi. A je jen otázkou, jestli se víc bát záchodového prkénka či splachovadla...

4. Mýdlo

To je jeden z důvodů, proč děsivě nesnáším pevná mýdla – pokud jste si mysleli, že se s ním zbavíte špíny, jste na omylu. Za tu dobu se ho dotkne tolik rukou, že na to nechcete ani pomyslet. Na veřejných toaletách jsem ho sice už věky neviděla, ale ani to nás nezachrání. Ty pumpičky u dávkovačů jsou olezlé snad ještě víc. Po použití mýdla tak buďte obzvlášť pečliví – cca patnáct až dvacet sekund pořádně drhněte ruce, aspoň pro dobrý pocit.

5. Vypínač světla

Obzvlášť na veřejných místech na něj patlá tolik rukou, že by tvor posedlý čistotou hrůzou mohl plakat. I u vás doma to není úplně košer – takže by bylo vhodné je aspoň jednou za měsíc opatrně umýt.

6. Klika od dveří

To napadne jen málokoho a přitom se jí každý den dotkne tolik lidí – vchod do kanclů, na ten záchod, do knihoven. A upřímně se moc často nemyjí. Hezké pomyšlení, že?

7. Tlačítka u automatu

Nejdřív naházíte své peníze do automatu, pak si zvolíte na klávesnici ňamku, po které touží váš žaludek, automat ji milosrdně vycucne a vy spořádáte kromě sladké tyčinky i hromadu dalších bakterií. Automaty jsou zlo. Tyčinky jsou zlo. Svět je jedno velké bakteriální zlo.

8. Počítačová klávesnice

To je náramné žůžo labůžo – obzvlášť ty veřejné ve školách nebo knihovnách. Na jedné klávesnici byste mohli najít tolik bordelu, že pokud si nemyjete ruce před ani po jejím použití, můžete se na to rovnou vykašlat – jste zamořeni. Podle studií jedna klávesnice obsahovala tolik bakterií, že její použití hraničilo s hazardem. Krom bakterií E. coli tam našli hromadu dalších bujících drobečků i stopy moči. Prostě paráda.

9. Dálkový ovladač

Trochu ho ocáknete kolou či pivem, je to ok, jen trochu vysušit. Pak na něj spadne malounko jídla nebo zmrzliny, nevadí. Jen to rozmáznete a příště ho snad umyjete. A občas na něj hamsnete packou i přesto, že jste si neumyli po záchodě ruce. Chuťovka.

10. Lednice

Nebo spíš přímo její madlo. Uvědomte si, čeho všeho se dotýkáte a že většinou ani madlo lednice vůbec nemyjete. V jedné chvíli k ní přijdete, uděláte si sendvič a to všechno bez toho, aniž byste si aspoň jednou umyli ruce. Krásný koloběh.

11. Menu v restauracích

To je také slušný nářez. Kolik lidí si myje ruce předtím, než si objednají něco k jídlu? Nikdo, koho by to asi napadlo. Na meníčka v každé restauraci sáhlo tolik lidí, že to vlastně ani nechcete vědět. Krom toho, ty lahve od kečupu, které vám občas přinese číšník, jsou také luxusní.

Nestačilo vám to? Proč nepoužívat bakteriální mýdlo se dočtete zde a k tomu ještě chuťovku – 7 tělesných nechutností, bez kterých nelze žít.

Podobné články

Doporučujeme

Další články