11 míst, kde prožít Silvestra daleko od slavících tlup – G.cz
Vyhledávání

11 míst, kde prožít Silvestra daleko od slavících tlup

Ohňostrojům, bouchajícím zátkám a novoročním přípitkům úplně utéct nemůžete. V Česku jsou ale místa, kde vás jich nebude obtěžovat tolik.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 28.12.2017, 09:52

Těch míst jsou tisíce a my z nich zákonitě vybrali jen naprostý zlomek. Princip je ale vždy stejný: když už musíte mermomocí slavit, tak aspoň vyrazte někam, kde nebude moc lidí. Nejděsivějším místem pro trávení Silvestra je totiž pražský Václavák, brněnský Zelák, královéhradecké Velké náměstí…

1. Říp

1cs_1_big Před pár lety jsme tu prožili silvestrovskou půlnoc v temnotě u rotundy. Předtím jsme si dali pivo v chatě kousek pod ní, která byla otevřená přes půlnoc. Jen pár lidí, rozpálená kamna, klid… Co chtít víc?

2. Dyleň

73 Kopec západně od Mariánských Lázní leží jen kousek od německé hranice. Komunisti tu měli odposlouchávací věž, ze které je dnes vysílač obehnaný ostnatým drátem. Prostě nic, co by sem némlich zrovna na Silvestra táhlo davy. Přesně to, co hledáte.

3. Děvín

prechod-palavy Nejvyšší bod Pavlovských vrchů (548 m) se tyčí skoro téměř 400 metrů nad Novomlýnskými nádržemi. Ze severní strany je výhled na padesát kilometrů vzdálené Brno, z jižního svahu pak na Lednicko-Valtický areál, Svatý kopeček u Mikulova, rakouský hrad Falkenstein či za opravdu velmi pěkného počasí na zasněžené vrcholky rakouských Alp. Nic z toho o půlnoci neuvidíte, ale můžete si sem vynést pár lahví vína, které se rodí přímo pod Děvínem.

4. Zvičina

planeta Na výrazný vrchol Podkrkonoší s barokním kostelem svatého Jana Nepomuckého z roku 1706 a Raisovou turistickou chatou jsme kdysi na Silvestra vyrazili pěšky z Nové Paky. Trvá to asi pět hodin – dost na to, abyste si na vrcholu zasloužili půlnoční přípitek.

5. Milešovka


Nejvyšší bod Českého středohoří (837 m) ve dne nabízí kruhový rozhled do dalekého okolí. Je tu nejdrsnější podnebí v Čechách, hlavně pokud jde o vítr (bezvětří je na Milešovce jen osm dní v roce). Ale to je přesně to, co na Silvestra hledáme jako alternativu k čumění na bednu.

6. Krkavec

0686 Plzeňáci to sem mají jen kousek přímo ze severního okraje města. Pokud se neobejdete bez rachejtlí, budou tady aspoň vidět z daleka.

7. Petrovy kameny

1446 metrů vysoký vrchol Hrubého Jeseníku jistě znáte z filmu Kladivo na čarodějnice. Na Silvestra tu nejspíš žádný pekelný sabat nebude. Jen vy a hory…

8. Děd

Jste z Berouna a okolí? Vyrazte ke kamenné rozhledně (492 m), od které uvidíte půlnoční randál pod sebou.

9. Kumburk

Kumburk_v_noci-02 Zřícenina gotického hradu západně od Nové Paky je ideálním temným místem pro půlnoční sebevraždu. Když si to dobře načasujete, budete buď posledním mrtvým roku 2014 nebo naopak prvním mrtvým roku 2015.

10. Lysá hora

Královna Beskyd přitahuje borce, kteří na ní pravidelně šplhají bez ohledu na počasí. Říkají si „lysaři“ a Gigula (jak se hoře přezdívá) je pro ně něco jako Magnetová hora pro staré námořníky. Někteří sem prý vyrážejí každý den! V listopadu 2013 zemřel rekordman Josef Janečka, který na vrchol vystoupil celkem 4315 x! Asi ho nepřekonáte, ale na Silvestra můžete vyzkoušet, proč to dělal.

11. Vítkův kámen


Pravý břeh Lipna je mnohem opuštěnější než ten levý. Tím líp! Rozvaliny hradu Vítkův kámen najdete nad vesničkou Svatý Tomáš, kde se dá zapařit třeba v restauraci Lesovna.

A TADY máte 9 typů lidí podle toho, jak slaví Silvestra.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu