11 dechberoucích fotografií mořských vetřelců – G.cz
Vyhledávání

11 dechberoucích fotografií mořských vetřelců

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Kdo by si kdy pomyslel, že budete zatajovat dech při pohledu na medúzy.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 13.4.2015, 19:55

Mnohým z vás se při pomyšlení na mořské žahavce vybaví buď velice nepříjemný zážitek z letní dovolené u moře nebo rozplizlá mrtvá želatina vyvržená na písečné pláži. Ve vodě jsou medúzy ale živočichové, ze kterých doslova přechází zraky.

Vypadají úplně mimozemsky. Tyhle fotky jsou výsledkem práce potapěčů z Moskevské státní univerzity. Jejich vedoucí, slavný fotograf podmořského světa a potapěč Alexander Semenov, se svým týmem vědců strávil dokumentací podmořských živočichů celé tři roky.

Alexander si stanovil za cíl skloubit dobromady vědu a umění. Za podmořským životem se neváhá potopit i do velkých hlubin, kde opravdu panují nepříznivé podmínky - a samozřejmě naprostá tma.

Kdo opravdu touží na vlastní oči - nebo přes hledáček fotoaparátu - spatřit takovéto živočichy, nemůže jinak, než se za nimi potopit. "Medúzy nemůžete studovat v akváriích nebo laborkách - jejich těla se mnou rozpadnout při pouhém doteku." Dole v hlubinách využívá Semenův tým množství zařízení - dokonce i robota, který jim pomáhá medúzy zachytit.

Překrásné na pohled, ovšem už ne tak lákavé při možném tělesném sblížení. Každý záběr je (doslova) dechberoucí. Tohle jsou kousky tajemství hlubin moří a oceánů, ve kterých je tolik krásy a ladnosti, že z toho přechází zrak.

Alexander vystudoval Moskevskou univerzitu se zaměřením na bezobratlé živočichy v roce 2007 a od té doby žije s kamerou stále po ruce a jeho portfolio stále narůstá.

Vidět víc z téhle podmořské krásy můžete zde:

A TADY máte 7 fotek opic, o jejichž existenci jsme dosud neměli ani tušení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu