fb pixel 11× člověk vs. zvíře: Jak by to vypadalo, kdybychom si prohodili role – G.cz
Vyhledávání

11× člověk vs. zvíře: Jak by to vypadalo, kdybychom si prohodili role

Tyhle ‚veselé obrázky‘ byly vytvořeny jako součást kampaně proti týrání zvířat. A stejně jako my, citliví a přemýšliví lidé, by je dozajista ocenila i zvířata, kdyby jim dokázala porozumět.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 7.12.2017, 10:26

Autorem následujících kreseb je Larry Torro. Losangeleský umělec, který navzdory svému vzhledu i jménu pochází z dlouhého rodokmenu skandinávských výtvarníků. Kreslit a sochat začal už ve čtyřech letech. Když mu bylo sedm, prodal svůj první výtvor. Později se dostal do filmového studia Warner Brothers, kde pracoval jako scénograf a portrétista, ale nyní je už mnoho let na volné noze.

Jako výtvarnický multiinstrumentalista vytváří rozmanitá díla od firemních log až po suvenýry k filmům. Věnuje se i vlastní umělecké tvorbě a jeho obrazy mají ve svých soukromých sbírkách třeba Clint Eastwood nebo Joel Schumacher. A pracuje i pro neziskovky, čehož dokladem jsou právě tyhle obrázky vytvořené pro organizace zabývající se právy zvířat.

Jsou propracované, ale nekomplikované; ideově jednoduché, ale zároveň úderné; veselé a hravé, ale přesto vyvolávající nepříjemné otázky a mrazení v zádech. Žádné krváky, jen konstatování strohé pravdy – silný žere slabšího, chytřejší hloupějšího, i když zároveň silnější by měl být velkorysejší a moudřejší by měl ustoupit.

1. Dej sem tuk a kůži

2. Teď králem jsem já

3. Rvi se jako pes

4. Kleč, nebo se netrefím

Původní nápad byl tenhle – „jsi v háji = you’re screwed“ (proto ten šroub, v tomhle případě spíše vrut)

5. Vlez mi na záda

6. Plavu si, ani nevím jak

7. Chcete mě?

8. Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu...

9. Řízni ho, píchni ho, pusť mu krev

10. Nové zákazové značky

11. Jen počkej!

A na závěr pro odlehčení 12 důkazů, že některá zvířata dokážou být stejně prohnaná a prolhaná jako lidé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články