10 zásadních rolí temperamentního rodáka z Malagy: Antonio Banderas dnes slaví 58. narozeniny – G.cz
Vyhledávání

10 zásadních rolí temperamentního rodáka z Malagy: Antonio Banderas dnes slaví 58. narozeniny

Antonio Banderas ve svém debutovém filmu. Labyrint vášní (1982). Pozornost Hollywoodu upoutal ve snímku Pedro Almodóvara Spoutej mě! Ve filmu Královská mamba (1992). Philadelphia (1993). Zde si zahrál přítele Toma Hankse. + DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Těžko říct, co by stalo, kdyby si José Antonio Domínguez Banderas ve čtrnácti letech nezlomil nohu. Nejspíše by se dál honil za kulatým nesmyslem. Jeho snem totiž bylo stát se fotbalistou. Třeba by dopomohl Španělsku k několika titulům mistra světa a dnes by trénoval Real Madrid. To možná trochu přeháníme, každopádně si nohu zlomil a k fotbalu se pak už nevrátil. Je ale dost dobře možné, že mu vděčí za hereckou průpravu.

Václav Roman
Václav Roman 10.8.2018, 13:52

Antonio Banderas se narodil 10. srpna 1960 ve španělské Malaze, kde také začínal s divadlem. V roce 1981 se přestěhoval do Madridu, kde se jeho kariéra rozjela naplno. Kromě divadla se zde dostal i k filmu, debutoval ve snímku Pedra Almodóvara Labyrint vášně. Banderas se stal favoritem tohoto slavného režiséra a objevil se i v jeho dalších filmech. Jeho talentu si nakonec všimli v Hollywoodu a jeho herecká dráha dostala nečekaný směr.

Přimeňme si v následující galerii jeho největší role:

Je však nejenom hercem, ale také režisérem a hudebníkem. Nazpíval například píseň Cancion del Mariachi do filmu Desperado:


A zde si na 10 velkých rolí Dustina Hoffmana, který nedávno oslavil 81. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu