Chtěl být klavíristou, ale skončil jako herec: Dustin Hoffman slaví 81. narozeniny, podívejte se na 10 jeho velkých rolí

Obrázek uživatele vaclav.roman
08.8.2018, 11:08

Věřili byste tomu? Dustin Hoffman, jeden z nejslavnějších amerických herců současnosti, držitel dvou Oscarů a dalších filmových ocenění, dnes slaví 81. narozeniny. Všechno nejlepší, Raymonde a Tede Kramere! Právě za role ve filmech Rain Man a Kramerová vs. Kramer si herec zlaté sošky odnesl. A to se původně chtěl stát klavírním virtuosem.

Dustin Hoffman studoval klasickou a jazzovou hudbu, ale pak jej zlákalo herectví a přihlásil se do divadelní školy Actors´ Studio, která má velkou prestiž a mezi jejíž slavné absolventy se řadí třeba Harvey Keitel, Marilyn Monroe, Andy Garcia, Robert De Niro a další. Nicméně Dustinovi to čtyřikrát nevyšlo. Úspěch slavil až na pátý pokus. Do té doby se živil různě, prodavač hraček, číšník, ale i jako barový pianista.

Svou filmovou kariéru rozjel pěkně zhurta. Debutoval v roce 1967 v komedii Absolvent, kde hrál roli citově nevyzrálého studenta Benjamina Braddocka, za níž byl nominován na Oscara. Hoffmanovi v té době bylo 30 let a hrál jednadvacetiletého. Uvažovalo se i o natočení pokračování, ale nakonec k tomu nedošlo.

Z dalších jeho významných rolí nesmíme opomenout podvodníčka z Půlnočního kovboje nebo galejníka ve filmu Motýlek, kde po jeho boku hrál nezapomenutelný Steve McQueen. Přesně před 30 lety se pak představil jako autista Raymond Babbitt v úspěšném snímku Rain Man, kde jeho mladšího bratra, který se jej rozhodne unést z ústavu pro mentálně postižené, hraje Tom Cruise.

V poslední době Dustin Hoffman daboval mistra Sifu z animované série Kung Fu Panda.

Za svůj život ztvárnil velké množství charakterově rozmanitých rolí. Velikána stříbrného plátna, který byl na Oscara nominován celkem sedmkrát, si můžete připomenout v následující galerii:

A zde se podívejte na 6 nezapomenutelných rolí Roberta Redforda, který končí s herectvím.


Komentáře

Doporučeno pro vás