10 zaručených způsobů, kterými zdoláte louži – G.cz
Vyhledávání

10 zaručených způsobů, kterými zdoláte louži

Sníh ve městě je vždycky deset minut radosti a deset dní starosti. Závěje nahrnuté k chodníkům se totiž během oblevy promění v jezera, která se vždy přimknou k obrubníku právě tam, kde začíná přechod. A co teď s nimi, když potřebujete přejít silnici?

Václav Rybář
Václav Rybář 11.12.2017, 09:00

Když v New Yorku napadne sníh, je přecházení ulice opravdovou výzvou. Tady máte deset zaručených tipů, jak to zvládnout v klidu a hlavně v suchu:

1. Skok daleký

Louže vypadá, že ji akorát tak přeskočíte. A tak to prostě risknete, doufaje, že to vydrží kalhoty i šlachy.

2. Objížďka

Celý ostrůvek potupně obejdete. Někdy to znamená několik kroků, jindy přesun o celý blok ulic.

3. Přes hory, doly

Než se brodit louží, radši to statečně vezmete přes zbytky sněhu. I ty jsou však plné nebezpečí, protože se bortí a kloužou.

4. Spadla lžička...

Máte vysoké boty nebo regulérní pohorky? S gustem šlápněte do louže a neohlížejte se na okolí. Žijete jen jednou!

5. Váhavý střelec

Nejhorší možná varianta. Šlápnete do louže a zjistíte, že je moc hluboká. Nevíte, jestli se máte vrátit, nebo pokračovat kupředu. Bota se vám pomalu plní blátem.

6. Průzkumník

Špičkou nohy se snažíte nahmatat, jestli má louže pět milimetrů, centimetrů nebo metrů. Je to cvičení v rovnováze a odvaze. Málokdo ho zvládne, pokud je louže opravdu hluboká.

7. Sledovačka

Bedlivě pozorujete nešťastníka před vámi a snažíte se vyhnout jeho osudu, nebo ho naopak napodobit, pokud louží projde bez úhony.

8. Běžící muž

Máte pocit, že čím rychleji louží proběhnete, tím méně se ušpiníte. Bohužel stejně jako při dešti platí, že na rychlosti nezáleží.

9. Baletka

Zahlédnete v louži osamělý kus ledu či sněhu a snažíte se po špičkách přeskákat na druhou stranu. Většina lidí v takový okamžik věří svým schopnostem příliš a jsou z toho ty nejvážnější úrazy.

10. MHD

Při pohledu na čisté boty a špinavou louži jednoduše rezignujete a odcouváte zpátky na zastávku MHD. Budete doufat, že na zastávce u vás v práci prostě louže nebude. Samozřejmě doufáte marně.

A SEM se podívejte na 12 neskutečných situací, které minulý rok přinesl sněhový Armageddon v Americe.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články