1. Carrefour
Síť francouzských supermarketů (kdysi fungovala i u nás, třeba na pražském Andělu) byla pojmenována podle francouzského slova pro křižovatku (carrefour), protože první z obchodů stály vždy u důležitých křižovatek.
2. Haribo
Výrobce cukrovinek byl pojmenován podle svého majitele a města, ze kterého pocházel. HAns RIegel z BOnnu.
3. Jeep
Původní „džípy“ se vyráběly pro armádu, proto byl název výrobce zkratkou z Goverment Property (státní majetek), zkráceně G. P., vyslovováno „dží-pí“.
4. Audi
Zakladatel firmy August Horch opustil po pěti letech svou původní firmu, kterou pojmenoval po sobě. Když zakládal další, udělal to kulišácky. Audi je latinsky „poslouchat“, přičemž zpětný překlad „slyšet“ do němčiny vám dá zase Horch.
5. Adobe
Známá softwarová firma byla pojmenována podle potoka (Adobe creek), který se nacházel nedaleko domu Johna Warnocka, jednoho ze zakladatelů.
6. Amazon
Jeff Bezos svůj online obchod pojmenoval podle Amazonky, největší řeky světa. Snil o tom, že jeho obchod bude taky největší na světě a zboží z něj poteče proudem.
7. Danone
Slavný výrobce jogurtů je pojmenovaný podle prvorozeného syna zakladatele. Syn se jmenuje Dan, takže Dan-One (Dan číslo jedna).
8. Subaru
Subaru je japonský výraz pro Plejády, tohle souhvězdí ostatně najdete i v logu značky.
9. Epson
Japonský výrobce elektroniky si potrpí na historii. Epson totiž znamená Son of Electronic Printer, tj. syn elektronické tiskárny, prvního úspěšného produktu značky.
10. Goodyear
Ano, firma je pojmenována podle Charlese Goodyeara, to už možná víte. Ale Goodyear ji nezaložil, jak se mnozí mylně domnívají. Zakladatel Frank Seiberling ji založil až 38 let po jeho smrti, na počest Goodyearova objevu vulkanizace, který výrobu pneumatik vůbec umožnil.
A zde máte 8 nejdražších chyb historie.