10 věcí, podle kterých neomylně poznáte, že jste v Česku – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, podle kterých neomylně poznáte, že jste v Česku

Představte si, že vám někdo zaváže oči a celý den vás někam veze autem. Pak vám z očí šátek zase sundá a… A vy hned víte, že jste v Česku. Jak to?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 26.9.2014, 16:00
   

1. Billboardy

hbprint.cz

Celá země je doslova zadělaná billboardy a reklamou. Když už si na ně nebohý Čech zvykne, všechny je přelepí přitroublými panáky s jejich politickými hesly. A na to se zvyknout nedá.

   

2. Tráva

klasterec.cz

Tráva v Česku je prostě méně zelená než v Rakousku nebo Německu. Možná je to tím, že u nás se prakticky neseká ani se na ní nepasou fialové krávy.

   

3. Díry

vymoly.cz

První pohled na silnici a je vám jasné, že tohle Německo rozhodně není.

   

4. Architektura ve městě

Všechno stejné a nudné. Něco po revoluci opravené, ale stejně už znovu zašlé. A žádná moderní architektura, jen po česku unifikované kvádry z betonu, oceli a skla! Před pokrokem je třeba schovávat se za památkáře a v žádném případě nebýt odvážní, jako třeba v Berlíně.

   

5. Architektura na vsi

ceskereality.cz

Polorozpadlé statky mísící se s roubenkami s plastovými okny a budovatelskými minipaneláky? Vítejte na českém venkově!

   

6. Lidé

Znechucení, zamračení a stereotypní. Nikdo nevyčnívá, všichni jsou oblečeni jako přes kopírák v několika nesouladných barevných odstínech… Jo, to musí být Česko!

   

7. Řepka

ifotovideo.cz

Pokud je právě během vašeho experimentu pozdní jaro či rané léto, dá vám žlutá barva na 90 procentech polí jasně na srozuměnou, že jste v Babišově. Je to totiž řepka, kterou nikde jinde v Evropě v takovém množství nenajdete. A ten nasládle blitkoidní smrad!

   

8. Cyklisti

prahounakole.cz

Všude samí cyklisti, kterým je vcelku jedno, že na ulicích a silnicích nejsou sami. Jezdí proto rádi po chodnících nebo na vozovce ve dvou vedle sebe, aby mohli žvanit. Jedině u nás!

   

9. Řidiči v klobouku

veterancs.com

Výsostně český fenomén! K řidiči v klobouku patří olítaná stodvacítka, žigulík nebo podobné steampunkové stroje a taky (a to hlavně) nepředvídatelné chování. Za hranicemi, když už někdo řídí v klobouku, tak má minimálně Mercedes.

   

10. Čeština

Světe div se! To, že jste v Česku, poznáte i podle toho, že lidé budou mluvit česky! Oni stejně, snad kromě malé části obyvatel pár velkých měst, ani jinak mluvit neumějí…    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu