10 úskalí seriálového maratonu – G.cz
Vyhledávání

10 úskalí seriálového maratonu

Vaše drahá polovička odjíždí na víkend k rodičům a vy konečně můžete dohnat epizody oblíbeného seriálu. Jenže taková akce se musí plánovat!

Václav Rybář
Václav Rybář 3.9.2014, 22:00

Na Západě už jsou seriálové maratony resp. tzv. „binge watching“ známou diagnózou. V době online služeb jako Netflix, které fungují na principu „all you can eat“, není problém, abyste si kliknuli na seriál a dostali možnost nakoukat třeba sedm jeho sezón naráz. Žádné čekání na další týden, až se objeví nový díl. Desítky až stovky epizod můžete zkonzumovat naráz a odborníci dokonce tvrdí, že tak lépe přilnete k postavám a jejich příběh víc prožíváte. O to bolestivější je pak, když s nimi dojdete na konec jejich pouti a zjistíte, že nic dalšího už je ani vás nečeká. Nehledě na to, že pointy většiny seriálů fanoušky ne zrovna uspokojí. V rámci maratonů však nemusíte litovat několika let, které jste strávili s oblíbenými hrdiny. Celý seriál můžete zkomprimovat do několika dnů či týdnů. Zabíjení mnoha hodin seriálovou zábavou má ovšem svá úskalí.  

1. Nevíte, co si vlastně pustit

nacokoukat Na Netflix jsou stovky seriálů. Jaký si pustit a musím ho vidět opravdu celý, nebo můžu přeskočit sezóny, co jsou podle fanoušků úplně o ničem?    

2. Pošťačka, sousedka, odečet plynu

klepaci Notoričtí klepači vás vyruší zrovna ve chvíli, kdy se láme chleba. Navíc do vašeho zabedněného bytu zbytečně pouští denní světlo.    

3. Otravující ratolesti

ratolesti Nestihli jste odklidit děti? Pokud mohou koukat s vámi, je to jen poloviční výhra. Dítěti bude chybět vaše odhodlání a po pár hodinách po vás bude vyžadovat nejrůznější věci.    

4. Otravující zvířata

zvirata Máte psa? Venčení se nevyhnete a na rozdíl od škádlení se nedá provozovat v blízkosti televize. Zkuste přezbrojit na tablet a venčit v blízkosti wi-fi!    

5. Močák

mocak Starý známý nepřítel jakýchkoliv dlouhodobých činností. Pokud máte DLNA apod., můžete streamovat signál i na tablet, jež lze sledovat přímo na toaletě. Času je málo, nezapomeňte, že vaše drahá polovička se brzy vrátí.    

6. Nedostatek jídla

jidlo Potřebujete něco, co vám někdo přiveze, co se nemusí vařit a co se dá jíst holýma rukama. Takže pizzu. Plaťte předem (viz obrázek), abyste předešli mrzutostem popsaným v bodu č. 2.    

7. Nedostatek čistých talířů

talire2 Výhoda čehokoliv, co nebarví, neteče a lze to položit na nerovnou plochu. Takže opět pizza!    

8. Ovladač zapomenutý na druhé straně gauče

ovladac Občas se protáhněte – to abyste zjistili, jestli jsou ve vašem dosahu všechny životně důležité předměty. Včetně toho ovladače.    

9. Únava

unava Že byste si šli lehnout a dokoukali to zítra? Ne, zítra budete koukat na další sezónu! Vyprázdněte další kolu nebo se profackujte. Hlavně ale nevstávejte, ani si nelehejte.    

10. Neodvratný konec

konec Seriál skončil a ve vašem nitru se právě formuje obrovská černá díra. Jediný způsob, jak ji zlikvidovat, je okamžitě najít další seriál, který rozkoukáte. Jedině tak se z toho dostanete. V případě potřeby postup opakujte.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články