10 typů lidí na Instagramu – G.cz
Vyhledávání

10 typů lidí na Instagramu

Pokud se budete chvilku pohybovat ve vodách Instagramu, určitě rozeznáte specifické skupiny uživatelů, které se vyznačují unikátní úpravou svých fotek. Ty nejzásadnější skupiny jsme pro vaši představu identifikovali za vás.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 24.6.2014, 13:30

1. Androidista

IMG_6790 Strašně moc by chtěl mít pěknou fotku, ale nedostává se mu estetického cítění, takže dílo většinou končí přeostřené, zašuměné a se strašidelnými mraky. Nutno podotknout, že dost často je na vině i nedokonalá optika fotoaparátu.  

2. Hádéerkař

IMG_6791 HDR, neboli High Dynamic Range je fotka složená ze dvou obrázků - jeden je podexponovaný a druhý přeexponovaný. Když se dají dohromady a patřičně poeditují, vznikne barevné snové dílo. Pro hádéerkaře není jejich fotka nikdy dostatečně barevná!  

3. Umělec depkař

IMG_6792 Většina fotek je černobílá a zašuměná, aby se zamaskovala původní nekvalita. Umělec depkař udělá tragédii i z fotografie východu slunce.  

4. Retrař

IMG_6793 Jde proti davu a jeho fotky mají nádech, jako kdyby byly vytištěné na pergamenu. Co na tom, že detaily mizí...  

5. Turek

IMG_6794 Turka poznáte na Instagramu na první pokus. Nejoblíbenější turecká aplikace na editaci fotografií je totiž DeluxeFX, kterou se takhle dá domrvit prakticky cokoliv...  

6. Snílek

IMG_6795 Psychedelické snímky s "bokehem" všude dokola, to je parketa instagramových zasněných. Světelné kaňky pak nemusí být jen kulaté, ale taky srdce, papírky a další patvary...  

7. Hipster

IMG_6798 Hipster jde proti davu, takže na Instagram přece nikdy nebude postovat fotky ve tvaru čtverce! Radši si pohraje s obdélníkem, hezky ho vybělí jako ve Vanishi a přidělá pořádné okraje.  

8. Mudrc

IMG_6800 Neplést s hipsterem, byť se výsledek může zdát podobný. Mudrc nepřemýšlí, jak bořit konvence, ale jak oslnit vlastní inteligencí. Na jeho fotkách tudíž často nacházíme velká moudra či bilinguální poselství.  

9. Začátečník

IMG_6801 Utažené barvy a nevkusné rámečky, tak poznáte na IG začátečníky. Nevyčítáme jim to, sami jsme takto začínali...  

10. Applista

IMG_6803 Rozvíjejíc minimalismus, se kterým je ztvárněn jeho telefon, snaží se applista zasahovat do fotky jen minimálně a věcně. Často tudíž ani nepoznáte, že by na fotce cokoliv upravoval, ale alespoň tím nic nezkazí...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články