9 světoznámých osobností, které jsou původem z Ukrajiny – G.cz
Vyhledávání

9 světoznámých osobností, které jsou původem z Ukrajiny

V těchto dnech je třeba připomenout, že z Ukrajiny pochází spousta významných, krásných a inteligentních lidí, o kterých to možná ani nevíme.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 20.2.2014, 19:35

1. Mila Kunis

a2 Wikipedia.org Herečka, která se s rodiči přestěhovala v sedmi letech do USA z rodné Ukrajiny, tehdy ještě součásti Sovětského svazu. Tam se poprvé výrazněji prosadila v seriálu That 70s show, kde mimochodem hrál i její současný snoubenec Ashton Kutcher. Svými rolemi ve filmech Black Swan nebo The Book of Eli. Za první jmenovaný film posbírala několik cen za herečku ve vedlejší roli. Nyní se objeví například ve filmu Čaroděj ze země Oz.  

2. Ruslana

a6 Wikipedia.org Ukrajinská zpěvačka, která se celosvětově proslavila hitem Wild Dances. Na Ukrajině považována za národní poklad, její hudba hraje při významných událostech, seděla v porotě talentové show The Voice a bude v porotě následujícího ročníku Eurovision Song Contest, který v roce 2006 vyhrála právě s Wild Dances. Angažuje se také v politice, v roce 2004 aktivně podporovala tzv. Oranžovou revoluci Viktora Juščenka.  

3. Milla Jovovich

a3 Wikipedia.org Milla pochází z Kyjeva, ale její otec je Srb a matka Ruska. Považuje se tak za příslušnici všech tří národů. V jejích pěti letech se rodina z politických důvodů přestěhovala ze Sovětského svazu do Londýna. Pár měsíců poté se přestěhovala s rodiči do Los Angeles, krátce potom se matka s otcem rozvedli. Milla se v Americe nejdříve proslavila jako modelka – byla na obálkách všech významných magazínů od Vogue po Cosmopolitan a chodila haute couture přehlídky. Herecká kariéra následovala vzápětí – nejznámější Milliny filmy jsou Pátý element nebo série Resident Evil.  

4. Olga Kurylenko

a4 Wikipedia.org Známá modelka a herečka se narodila stejně jako Milla Jovovich nebo Mila Kunis na Ukrajině. Ve třinácti letech ji během prázdnin, které trávila v Moskvě, objevila skautka z modelingové agentury a v šestnácti se Olga kvůli modelingu přestěhovala do Paříže. Objevila se na obálkách Vogue, Marie Claire a Elle, fotila pro Helenu Rubinstein, Roberta Cavalliho nebo Victoria's Secret. V roce 2008 se objevila v bondovce Quantum of Solace, od té doby například ve filmech Oblivion nebo November man.  

5. Maksim Chmerkovskyi

mmm etonline.com Tanečník latiny, který se s rodiči přestěhoval do USA z rodné Ukrajiny stejně jako jeho kolegové z politických důvodů. Chmerkovskyi se v dětství věnoval lyžování, po zranění nohy to ale vypadalo, že už sportovat nikdy nebude. V New Yorku začal navštěvovat taneční školu a dopracoval se až do americké soutěže Dancing with the stars (něco jako StarDance u nás), kde trénuje a tančí s celebritami. Asi nejznámější pár vytvořil s herečkou Kristie Alley.  

6. Daria Werbowy

a5 Wikipedia.org Ačkoliv se Daria narodila v Polsku, má ukrajinské a kanadské občanství. Ve čtrnácti letech vyhrála národní modelingovou soutěž a přestěhovala se do Londýna. Fotila a chodila přehlídky těch nejznámějších módních značek Lancome, Prada, Chanel, Yves Saint Laurent, Versace, Hermés, Valentino, Gucci a další.  Umístila se v žebříčku nejlépe placených modelek světa na šestém místě, nyní je známá hlavně jako mluvčí společnosti Lancome.  

7. Chuck Palahniuk

a8 Wikipedia.org Chuck Palahniuk se sice narodil v Americe, ale jeho předci pochází z Ukrajiny. Jako dítě prožil peklo, když se jeho rodiče rozvedli  a jeho otce s novou přítelkyní zastřelil její bývalý přítel. Palahniukova matka poté zemřela na rakovinu. Palahniuk začal psát mezi třicítkou a čtyřicítkou a brzy se svými díly proslavil. Jeho nejznámější knihou je Fight Club, podle které je natočen dnes již kultovní stejnojmenný film. Spisovatel je typický svým minimalistickým stylem psaní.  

8. a 9. Vladimir Kličko a Vitalij Kličko

a1 Wikipedia.org Nejdéle úřadující boxerský šampion v těžké váze je ukrajinským národním hrdinou. Je mladším bratrem Vitalije Klička, který je taktéž velice úspěšným boxerem. Oba bratři se aktivně angažují v politice, během protestů v Euromaidanu několikrát veřejně vystoupili, v době oranžové revoluce otevřeně podporovali politiku Viktora Juščenka a Julie Tymošenkové.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu