10 strašných věcí, které dělají lidi v autobuse – G.cz
Vyhledávání

10 strašných věcí, které dělají lidi v autobuse

Nebavíme se o pražské či jiné MHD. Ta má sice všechny aspekty pekla, ale každé dvě minuty je zastávka, kde můžete autobus opustit a počkat na další. Bavíme se o těch autobusech, jimiž jedete z jednoho města do druhého a není z nich úniku.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 22.9.2018, 13:34

Tenký nános civilizace se v meziměstském autobuse snadno seškrábne - a obnaží syrovou duši primitiva, kterou v sobě většina z nás má. A lidi pak dělají hrůzyplné věci. Třeba...

1. Telefonují

V momentě, kdy se autobus rozjede, třetina přítomných vytáhne mobily a zavolá domů, že už jedou. A minimálně jeden exot vydrží telefonovat celou cestu a popisovat všem v doslechu, jak se mu dnes dařilo zapojovat klientům wi-fi.

2. Prdí

Cesta je dlouhá a střevním pochodům neporučíte. Pokud člověk sedící vedle vás má soustředěný výraz a napjatou tvář, připravte se, že za chvíli se mu rysy uvolní, nenápadně si poposedne a věnuje vám štědrou porci hřejivého lidského tepla.

3. Dávají si tašku vedle sebe

Nápis za řidičem sice všechny úpěnlivě žádá, aby nepokládali zavazadla na sedačky, ale marně. Taška na sedačce slouží k tomu, aby bylo jasné, že vedle jejího majitele není nikdo vítán. O důvod víc si k takovému člověku přisednout a bavit se jeho reakcí.

4. Roztahují noviny

Tištěné noviny už skoro nikdo nečte - kromě těch, kdo jezdí autobusem. Rozpaženýma rukama se snaží obsáhnout všech osm sešitů MF DNES a vůbec je nezajímá, že člověk vedle nich má kvůli tomu silný pocit zmaru.

5. Mají nahlas hudbu ve sluchátkách

Tady platí osvědčená rovnice: čím horší hudební vkus a čím větší potřeba poslouchat hudbu v hlasitosti za úrovní bolesti, tím horší sluchátka. A tak si celý autobus nedobrovolně užívá nekonečné tuc-tuc-tuc, protože ten dvěstěkilový potetovaný bijec, co má sluchátka na uších, zjevně spí a nikdo se s ním neodváží pustit do diskuse.

6. Dávají si nohy do uličky

V Česku používané autobusy byly navrženy fanatickým příznivcem pygmejů a skrčenců. Nikdo, kdo má víc než 180 centimetrů, se na sedadlo prostě nevejde. Takže dlouháni tlačí koleny do sedadla před sebou, případně si natahují aspoň jednu nohu do jediného volného prostoru, tedy do uličky. Kde o ni zakopávají všichni ostatní.

7. Nechávají si kabáty

Doména žen! I když je v autobuse přetopeno a zadýcháno, i když se všichni přítomní muži svlečou do triček (a kvalitu ovzduší tím ještě víc posunou směrem k nesnesitelnu), ženy si dál lebedí ve svých kabátech a šálách. A patrně stejně mají pořád pocit, že dva nebo tři stupně navíc by byly pro dobro věci.

8. Jedí

Taková krabička plná polovystydlých dobrot z KFC, propašovaná přes řidiče a pokradmu otevřená až v průběhu cesty, to je panečku věc! Nejen, že její obsah skvěle chutná a pomůže vám zabít cestovatelskou nudu, navíc i provoní celý autobus svěžím smaženým aromatem.

9. Usínají s hlavou na vašem rameni

Zvláštní: nikdy vám na rameni neusne osmnáctiletá blondýna s nízkou morálkou a gigantickými ňadry. Vždycky je to někdo, kdo má už od svých padesátin vlažný vztah k hygieně, poslední tři dny prokalil v nonstopu a z pusy mu kane vetřelčí slina.

10. Chtějí si s vámi povídat

Je jim jedno, že máte v rukou otevřenou knížku nebo tablet. Je jim jedno, že se tváříte nepřátelsky a odpovídáte maximálně pokrčením ramen. Prostě si s vámi chtějí povídat o hokeji, o včerejším dílu Ulice nebo o dlouhodobých trendech ve vývoji počasí. A povídat si budou, nic je nezastaví!

A tadysi přečtete o 14 druzích smradu, které na vás zaútočí v MHD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články