10 selfie, která zaručeně vyvolají úsměv – G.cz
Vyhledávání

10 selfie, která zaručeně vyvolají úsměv

Pořizování „selfie“ bylo oficiálně přijato živočišnou říší! Je to jedna z nejvtipnějších atrakcí poslední doby, valící se virálním oceánem jako tsunami.

Tomáš Gold 2.2.2017, 11:00

Od obyvatel s trvalou adresou v zoo po rodinné mazlíčky umí zvířata pózovat s úsměvem a dokonce se před objektivem zvládnou seskupovat. Výsledné fotografie jsou rozkošně fascinující a nabízejí okno do soukromého života stvoření z volné přírody i domácích dvorků.

I když je teoreticky možné, že by zvířecí tvor zvládl vyblejsknout sám sebe třeba standardním klikem na displej smartphonu, byla použita chytřejší finta aktivace spouště fotoaparátu. Fotografie je pořízena ve chvíli, kdy se zvíře chce dotknout objektivu a přiblíží se k němu. Pomocí speciálního zařízení detekce pohybu dojde k aktivaci uzávěrky a naprosto bezpečně lze zachytit i nebezpečné predátory v neuvěřitelně vtipných okamžicích.

Počátky selfie zvířat jsou skutečně kuriózní. V roce 2014 jedna darebná opice v Indonésii způsobila velké pozdvižení svou sebe/fotografií poté, co se jí malou krádeží dostala do praciček výbava britského fotografa. Snímky byly ohromující a dokonce vedly až k soudu kvůli autorským právům. Ten nakonec rozhodl, že opice - nádherný makak chocholatý – udělala snímky sama, což je dodnes právní precedens. Nyní si každé zvíře může svobodně užívat svůj neodolatelný zubatý úsměv.

Podívejte se na některé z nejlepších zvířecích selfie a když už jsme u toho - raději dvakrát zkontrolujte, jestli synův pískomil Piškot někam neutekl s vaším mobilem.

Míca a její gang

Ulovili jsme divnou věcičku

Právě jsem se vzbudil

Bratranec si přál fotku s klokanem

Sýkorka s vyfoukanou ofinou

Makak sebral aparát Davidu Slaterovi a vyfotil se sám

Vyletí ptáček, aport!

Zachraňte nás, jsme trosečníci

Partička z předměstí

Prudký elegán, musím se pochválit

A TADY máte 10 krásně něžných fotek, které vás zahřejí u srdce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články