10 problémů a situací, které dobře zná každý závislák na kafi – G.cz
Vyhledávání

10 problémů a situací, které dobře zná každý závislák na kafi

Kafe. Kafe. Kafe. Kafe. Kafe. Už jste dneska měli? Ne? Tak si ho udělejte, a pak si tohle přečtěte.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 19.5.2014, 15:00

1. Ráno to bez něj nejde

Ten šálek kafe na vás ve skutečnosti po ránu už vůbec vliv nemá, ale psychologický efekt je obrovský. Máte dojem, že dokud si po ránu nedáte první kafe, tak prostě nejste schopni normálně fungovat. Cokoliv se stane, svádíte na to, že jste ještě neměli kafe.  

2. Dělá z vás jinou osobnost

Vaše osobnost a chování se mění v závislosti na tom, jestli v sobě máte dostatečnou hladinku kofeinu. Pokud ne, jste nervózní, unavení a bez nápadů. Jakmile do sebe kopnete kafe, jste ukecaní, nabuzení a připraveni spasit svět.  

3. Na množství nezáleží

Je úplně jedno, jestli vypijete za den patnáct kafí nebo tři. Už to na vás nemá absolutně žádný vliv. Nechápete lidi, co říkají, ne, já si kafe nedám, dneska sem už jedno měl. Prostě cože?!  

4. Děsíte se chvíle, kdy ho nebudete moct pít

Děsí vás představa, že přijde chvíle, kdy nebudete kafe moct pít. Holky to čeká v těhotenství. Už teď se snaží někde se dočíst, jestli to náhodou není jen nějaká fáma s tím kofeinem během jiného stavu.  

5. Občas vám trochu buší srdce

Občas se vám stane, že srdce trochu nezvládne nápor kofeinu a buší víc, než je obvyklé. No co, zase to přejde.  

6. Závislost vidí i vaše okolí

coffee-addict Už i lidé z vašeho okolí si všimli, že pijete hodně kafe a mají tendenci vás na to upozorňovat. Co je jim sakra do toho? Kde mám svoje espresso?  

7. Kafe bez kofeinu? Proč?!

Nechápete lidi, co si objednávají kafe bez kofeinu, pokud to nejsou těhotné ženy a lidé umírající na vysoký tlak. K čemu to potom celé sakra je?!  

8. Kafe vystydlo? Tragédie!

Nic vás nenaštve vís, než když zapomenete, že jste si udělali kafe a vypijete ho studené. Co studené, stačí lehce vychladlé, prostě bez té správné teploty.  

9. V práci není kafe? Konec světa!

Vaší největší noční můrou je chvíle, kdy vám v práci nebo doma dojde káva a vy nebudete schopni si hned nějakou obstarat. Co teprv ráno, když vstanete a zjistíte, že kafe není. Máte chuť vraždit.  

10. Plány se řídí podle kafe

Když jedete někam na výlet, váš plán se řídí výhradně podle toho, kde bude nejbližší benzínka, u které si dáte kafe. Už máte vytipované ty, které vaří dobré kafe a jste ochotni kvůli tomu i dvacet kilometrů zajet.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články