10 překvapivých detailů ze slavných filmů, kterých jste si zřejmě vůbec nevšimli

Co dělá z filmu klasiku? Jímavý příběh s dobrým scénářem, vymazlená vizuální stránka? Jistě. Nezapomenutelné hlášky a postavy, které si zamilujete? Také. Aby se film mohl stát kultovním, musí jej dělat někdo, kdo do toho dá tzv. srdíčko. Poznáte to mimo jiné dle toho, že do snímku vloží mnoho nenápadných detailů a symbolů, kterých si leckdy všimnete teprve v případě, že vás na ně někdo upozorní...

Quentin Tarantino je mistr detailů - a právě to dělá jeho filmy tak skvělými. Do Nespoutaného Djanga například elegantně schoval odkaz na (téměř) stejnojmenný klasický western. Nejen on si ale filmy piplá do krajnosti. Na konci Titanicu Jack stojí před hodinami, které ukazují přesný čas, v němž se loď ve skutečnosti potopila.

Všimli jste si někdy toho, že když se v Batman se vrací Selena Kyle mění v Kočičí ženu, stín jejích brýlí se stáhne do tvaru kočičích uší? Nebo že hlavní postava Truman Show polyká tabletky vitamínu D, který touto cestou potřebuje doplňovat každý, kdo se moc nedostane na sluníčko? Podobných zajímavostí je ve slavných snímcích mnoho, my pro vás vybrali 10 z našich osobních srdcovek. Podívejte se do galerie tady:

A tady galerie děsivých photoshopových failů.


Komentáře

Doporučeno pro vás