10 pohádkových míst, která opravdu existují – G.cz
Vyhledávání

10 pohádkových míst, která opravdu existují

Jako by vypadla z pohádky, nebo fantasy filmu. Přesto se na ně můžete vypravit, protože jsou reálná.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 11.11.2014, 15:00

  Kde je najdete?  

1. Kappadokie

flickr.com Tyto jeskyně jsou součástí rozsáhlého území v dnešním Turecku, které pamatuje osídlení už před osmi a půl tisíci lety.  

2. Casa Batlló

flickr.com Jedna z Gaudího bláznivých barcelonských staveb, která se pyšní i členstvím mezi památkami UNESCO.  

3. Colmar

flickr.com Krásné město ve francouzském Alsasku, kousek za hranicemi s Německem. Zdejší specialitou jsou hrázděné domy a množství kanálů, po kterých se můžete jako turisté plavit kolem dokola.  

4. Bledské jezero

flickr.com Za tímto přírodním skvostem musíte do Slovinska. Bledské jezero, které vzniklo v době ledové, nenapájí žádná řeka ani potok, ale pouze podzemí vřídla. Díky tomu je zde voda příjemně teplá, a to po značnou část roku.  

5. Zámek Neuschweinstein

flickr.com Neuschweinstein si nechal postavit Ludvík II. Bavorský a najdete jej v obci Allgäu. Přijde vám povědomý? Měl by, protože si zahrál v řadě filmů a navíc podle něj Walt Disney vytvořil zámek pro svou animovanou Šípkovou Růženku.  

6. Národní palác Pena

flickr.com Tento skvost byste našli na kopci nad městečkem Sintra, jen kousek od portugalské metropole Lisabonu. Je krásně barevný, za dobrého počasí je vidět právě až z Lisabonu, a najdete ho na seznamu památek UNESCO.  

7. Svatyně Las Lajas

flickr.com Svatyně Las Lajas stojí nad stometrovým kaňonem řeky Guáitara v Kolumbii, kousek od hranic s Ekvádorem. Poslední přestavba do pohádkového stylu proběhla v první polovině 20. století, ale první zmínky o tomto poutním místu pocházejí už z poloviny století osmnáctého.  

8. Ta Prohm

flickr.com Svatyně v kambodžském Angkoru je na seznamu kulturních památek UNESCO od roku 1992. Na rozdíl od ostatních svatyní v okolí zůstala zachována tak, jak vypadala, když byla objevena. Včetně známého stromu.  

9. Tygří hnízdo

flickr.com Budhistický klášter v Bhútánu se nachází v nadmořské výšce 3120 metrů a jeho původní název je Taktsang.  

10. Dark Hedges

flickr.com Dark Hedges neboli "Temné živé ploty" byste našli v Severním Irsku kousek od obce Armoy. Při správném světle to tu opravdu stojí za to...   Pohádkové a magické mohou být i lesy. Mrkněte SEM. 
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články