10 parádních válečných filmů podle skutečných událostí – G.cz
Vyhledávání

10 parádních válečných filmů podle skutečných událostí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Proč si na stříbrném plátně ty války vymýšlet, když se může točit o těch opravdových. A že se jich za posledních osmnáct let urodilo. Co všechno si tedy pustit, třeba jako přípravku na oscarové (za zvuk, střih a zvukové efekty) válečné drama Dunkerk, pokud jste ho ještě neviděli? Nebo na film Overlord? Ochotně vám poradíme.

Václav Rybář
Václav Rybář 9.3.2018, 09:38

1. Nepřítel před branami

Talent od přírody a ostrostřelec Vasilij Zajcev si to u bran Stalingradu rozdá s německým sniperem Königem. Jestli se to opravdu stalo? Tohle válečné drama je inspirováno knihou amerického historika, který se zaměřuje na souboje sniperů ve vylidněných ulicích. Takže je to spíš volně na motivy, což ale tomuhle filmu na atraktivitě rozhodně neubírá.

2. Černý jestřáb sestřelen

Zdánlivě nedostižná jatka Ridleyho Scotta, která redefinovala moderní válečný film. Sestřelená helikoptéra nad Mogadišu rozpoutá peklo v ulicích, které přijedou hasit američtí vojáci v duchu hesla „nikoho tam nenecháme“. Výsledkem je nadupaný akční film s vynikajícím obsazením a poselstvím, z něhož jde třípatrová husina.

3. Valkýra

Tom Cruise chystá atentát na Hitlera. Nemusíte být kdovíjací šíbři v dějepisu, abyste věděli, že to tak úplně nevyšlo, ale tenhle thriller kvůli tomu není o nic méně napínavý. Plánování celé operace si nezadá s Cruisovou sérií Mission: Impossible a dobové kulisy se povedlo vystihnout, přestože Němci filmařům na mnoha místech zakázali natáčet. Jako historická jednohubka Valkýra jednoznačně potěší.

Další parádní filmy podle skutečných událostí si prohlédněte tady:

A tady se ještě podívejte na krátké, ale působivě výtižné a realistické video, které vám ukáže proč svět potřebuje válečné fotografy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články