fb pixel 10 nejvíc hot přízvuků na světě. Který uchvátil vás? – G.cz
Vyhledávání

10 nejvíc hot přízvuků na světě. Který uchvátil vás?

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Angličtina má v podání nejrůznějších turistů mnohdy legračně znějící akcent. A někdy to dokonce může znít i proklatě sexy.

Václav Rybář
Václav Rybář 21.12.2018, 13:11

Jak dopadla anketa o nejvíc sexy přízvuk?

Turistický server TimeOut udělal mezi svými čtenáři velkou anketu o tom, který z cizokrajných přízvuků považují za nejvíc sexy. Hlasování se zúčastnilo 11 tisíc lidí ze všech koutů světa. A jaké jsou výsledky? Podle očekávání nenajdete v první desítce žádný východní přízvuk. Rusové, a v závěsu za nimi bohužel i my, mají tzv. slovanský přízvuk. My patříme spolu s Poláky, Slováky a Srby do kategorie západoslovanských akcentů. A ani ty podle hlasování nejsou příliš sexy.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Američané si vás po pár větách snadno zařadí minimálně oblastně, ať se snažíte, jak chcete. Neomylně do Evropy a pokud jste v angličtině zběhlí a snažíte se přízvuk maskovat, nebudou chvilku vědět, jestli do té západní nebo už východní. V tomhle směru jsme na hraně, i když většina Čechů, která není zvyklá moc mluvit, bude mít zcela jistě přízvuk tvrdý, který je podobný východoslovanskému. Dá se na tom pracovat, ale po nějakém pátém, šestém roce života už se přízvuku nikdy nezbavíte, pokud nebudete vytrvale makat pod dohledem logopeda nebo tzv. vokálního kouče jako hollywoodské celebrity.

Pokud chcete vědět (a vidět) více, doporučujeme prohlídku následující galerie:

A jak to vidí server watchmojo.com? Trochu jinak, ale pořád dostatečně sexy.

A zde nabízíme 8 zajímavostí o westernu Tenkrát na Západě, od jehož premiéry uběhlo už 50 let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články