10 nejslavnějších internetových koček

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
17.11.2014, 10:00
Kočka vypuštěná na YouTube vám může vydělat miliony. Nebo taky nic. Prostě potřebujete tu správnou. Inspirujte se dnešním top tenem!

1. Banye, OMG kočka

banye Čínská kočka, která má díky oční vadě neustále zafixovaný udivený výraz. Navíc má šedou srst přímo pod tlamičkou, takže to vypadá, že má také neustále dokořán otevřenou pusu. Ten výraz je prostě k nezaplacení. Banye má vlastní YouTube, stala se hvězdou několika memů a zřejmě se jí dostává veškeré péče.  

2. Grumpy cat

grumpy Tohle je opravdová královna internetu. Grumpy cat, věčně nespokojený kočičí mazel, je sice už trochu ohraná, ale záplava memů s její podobiznou neustává a navíc se brzy dočká celovečerního filmu. Takhle daleko to žádná z jejích kolegyň nedotáhla.  

3. Garfi, nejnaštvanější kočka na světě

garfi Garfi má s Garfieldem společnou jen barvu srsti, ale pokud jde o životní krédo, zřejmě se tyhle dvě kočky extrémně liší. Však se na Garfiho podívejte, jeho věčně nasupený výraz nevěští nic dobrého. Můžete mu podstrojovat, koupit mu nejmodernější škrabadlo a stejně ani nehne brvou. Někteří páníčci by z toho asi upadli do depresí, ale Garfi ve skutečnosti svým kukučem svému majiteli vydělává dost peněz. Každý se totiž chce podívat, jak vypadá nejnaštvanější kočka na světě.  

4. Snowball, nejslavnější Kitler

snowball_kitler Kitleři, kočky, co vypadají jako Adolf Hitler. Tenhle trend má na internetu obrovskou komunitu a hodnotící měřítka, podle kterých lze usoudit, jak moc je kočka Adolfovi podobná, jsou poměrně přísná. Snowball ukazuje všem ostatním, jak se to má dělat, a zvládá to už od roku 2010. Objeví se nějaký lepší Kitler? Momentálně o tom dost pochybujeme.  

5. Hamilton, první kočičí hipster

hamilton_hipster Příroda vyrobila Hamiltonovi ukázkový knírek a tenhle kočičí hipster se ho nebojí použít. Není sice jisté, jestli se hipsterskými trendy řídí sám nebo mu to páníček ve stylových photoshootech trochu ulehčuje, ale znáte kočky, mají vlastní hlavu a nenechají si poroučet. Proto věříme, že Hamilton má nad svou image stoprocentní kontrolu. Na Instagramu má už 160 tisíc followerů.  

6. Maru, královna krabic

maru Dejte Maru krabici a ona jí proleze, případně si z ní udělá brnění. Je šikovnější než MacGyver a rozhodně má delší zápis ve Wikipedii než většina z nás. V Japonsku je její YouTube sedmým nejpopulárnějším kanálem a její videa mají stovky milionů zhlédnutí. Navíc už vychovává svou nástupnici - kotě jménem Flower.  

7. Snoopy, nejroztomilejší šelma

snoopy Čínská modelka se pár let po narození promenádovala tak maximálně na kočičích výstavách a speciálních asijských stránkách pro milovníky domácích mazlíčků. Její obrovské oči z ní udělaly opravdu roztomilého tvora. Do anglosaského světa se Snoopy podívala díky článku na jednom kočkomilím webu a zažehla lavinu retweetů, facebookových postů a oslavných článků. Dneska má svůj vlastní Tumblr, a tak už nemusí vymetat soutěže krásy a výstavy.  

8. Shironeko, věčně spící kočka

shironeko Nejvyklidněnější kočka všech dob je pravděpodobně Japonka. Její zenový výraz a ochota nechat si na hlavu postavit cokoliv, ji proslavily v domácích kruzích. Mezinárodní mem nazvaný kočka v košíku (Shironečin nejoblíbenější pelíšek) ji ale proslavil i za hranicemi. Je to veteránka, takže už v roce 2011 vyhrála titul nejzásadnější internetové kočky a i v posledních letech se pravidelně objevuje v top desítce ankety Internet Essential Cats.  

9. Dvoubarevná Venus

venus Venus mezi ostatními kočkami určitě nepřehlédnete. Její genetický mix jí zaručil internetovou nesmrtelnost. Kukuč dvou barev se rozletěl po internetu nevídaným způsobem, ale téhle anomálie nemá Venus žádný další talent, takže její sláva nejspíš bude mít krátkého trvání.  

10. Lil Bub, věčně vyplazený mazel

lilbub Malý Bub je jedna z nejslavnějších amerických koček. Má vlastní řadu plyšáků, knižní biografii a jeho image už vybrala na zvířecí charitu stovky tisíc dolarů. Bubovi nedorostla spodní čelist, takže má věčně vyplazený jazyk, ale to je jen jedna z jeho "předností". Zároveň má extrémně krátké nohy a malý obličej, což zvyšuje jeho roztomilost a je to tzv. perma-kitten, tzn. že nadosmrti bude vypadat jako kotě. To všechno samozřejmě přispívá k jeho nehynoucí slávě, kterou navíc jeho majitelé umějí jaksepatří prodat.   A pokud chcete vidět 10 důkazů, že kočky milují krabice, klikněte ZDE.

Komentáře

Doporučeno pro vás