10 nejlepších neotřelých míst, odkud fotit Prahu a Bratislavu – G.cz
Vyhledávání

10 nejlepších neotřelých míst, odkud fotit Prahu a Bratislavu

Kam přesně si stoupnout, pokud chcete pořídit turistickou fotku, ze které všichni padnou na zadek?

Radka Pružinová
Radka Pružinová 10.4.2018, 08:02

Internet je zahlcen milionem zbytečných stránek. Občas se ale mezi vším tím balastem najde perla – jako například tahle bezvadná stránka, na které Slovák Miroslav Petrasko prezentuje nejen své úchvatné fotky, ale zároveň i rady, jak pořídit podobně parádní snímky. Mrkněte, jak se naštelovat, aby vám všichni záviděli záběry jak od profíka z nejlepších úhlů pohledu.

1. Praha – Smetanovo nábřeží

Vynikající místo, které ale, jakmile se setmí, nesmyslně ozařuje armáda blesků turistů. Nesmí být ale moc větrno, protože ve vlnách se odraz hradu příliš rozbije. Na Vltavě si můžete všimnout malé kaskády - část řeky je klidná a část v pohybu. Právě to vám umožní vyfotit nejkrásnější možný odraz Pražského hradu.

Praha1 Praha2

Odkud fotit? Smetanovo nábřeží. Snímek obrazovky 2014-08-04 v 11.42.35

2. Bratislava – vyhlídková plošina nad restaurací Mostu SNP

Pokud můžete navštívit jenom jedno místo v Bratislavě, vyberte si tohle. Pohled na město odsud vám sebere dech. Žádná okna vám nebudou blokovat výhled a fotku. A po západu slunce můžete mít tohle místo prakticky jen pro sebe. Musíte sice zaplatit vstupné (6,5 eura), ale buďte si jistí, že to za to rozhodně stojí.

Bratislava-X2Bratislava-X3

Odkud fotit? Most SNP, zvaný UFO, plošina Snímek obrazovky 2014-08-04 v 12.00.39

3. Praha – Pod Karlovým mostem

Není to překlep. Pod mostem vznikne opravdu mnohem skvostnější fotka než na něm. Uvědomíte si to hned, jak se s foťákem naaranžujete na to pravé místo. Musíte sejít z mostu a trochu se vrátit. Jednak tam nikoho nepotkáte, protože turisté tohle místo ignorují, a hlavně odsud pořídíte nejlepší snímek mostu. A hlavně - vaše fotka bude v záplavě fotek mostu naprosto originální. Bonus: název Vltava pochází ze starogermánského spojení slov wilth a ahwa – divoká voda.

most1 most2

Odkud fotit? Malostranský břeh Vltavy Snímek obrazovky 2014-08-04 v 11.55.14

4. Bratislava – Hradby Bratislavského hradu

Druhá strana barikády. Odsud budete mít skvělý výhled na Nový most (Most SNP). Výhled na město je bohužel kryt stromy, ale Dunaj uvidíte a vyfotíte v plné parádě.

hradby1 hradby2

Odkud fotit? Bastiony na hradbách Snímek obrazovky 2014-08-04 v 12.01.24

5. Praha – Radniční věž

Další klasika. Úžasný výhled, který bohužel oceňuje leckdo. Ale při západu slunce už to celkem jde. Dobré sci-fi fotky vznikají i ze zdejšího výtahu.

radnice1 radnice2

Odkud fotit? Vršek Staroměstské radniční věže Snímek obrazovky 2014-08-04 v 11.56.17

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články