10 nejlépe placených hráčů videoher – G.cz
Vyhledávání

10 nejlépe placených hráčů videoher

Aneb 10 argumentů, až vás zas budou přítelkyně, matka nebo tchyně vyhazovat od rozehrané partičky Call of Duty. Řekněte jim, že na sobě makáte, protože na pracáku vám stejně zas nic nenašli.

Václav Rybář
Václav Rybář 29.4.2014, 22:30

1. Dmitrij "LighTofHeaveN" Kupriyanov (Rusko, DOTA 2) – 5,3 milionu Kč

10 Člen stejného týmu jako tři následující výtečníci. DOTA 2 je multiplayerová aréna, kde to do sebe hráči šijí v mixu akce a strategie. Je to neuvěřitelně oblíbená onlineovka a velké turnaje o velké peníze se už pořádaly v jejím předchůdci DOTA.  

2. Oleksandr "XBOCT" Dashkevych (Ukrajina, DOTA 2) – 5,44 milionu Kč

9 Oleksandr patří do stejného týmu jako Dmitrij. Jejich výdělky se liší podle toho, kdo v daném turnaji tým vedl, ale rozdíly jsou spíše kosmetické.  

3. Clement "Puppey" Ivanov (Estonsko, DOTA 2) – 5,49 milionu Kč

8 Další člen úspěšného klanu. Kdo vyhraje víc turnajů na pozici vedoucího strategie, ten dostává víc peněz.  

4. Danylo "Dendi" Ishutin (Ukrajina, DOTA 2) – 5,51 milionu Kč

7 Nejúspěšnější hráč takřka neporazitelného DOTA 2 klanu. Tihle východní bratři decimovali celou DOTA scénu několik měsíců v kuse.  

5. Jang "Moon" Jae Ho (Jižní Korea, Warcraft 3) – 5,78 milionu Kč

5 Korejské turnaje a ligy nabízejí nejštědřejší ceny, protože v tomhle státě hraje snad úplně každý teenager. A Warcraft a Starcraft jsou tu zdaleka nejhranějšími tituly.  

6. Jang "MC" Min Chul (Jižní Korea, Starcraft 2) – 7,28 milionu Kč

6 Při běžné partii ve Starcraftu zvládne kvalitní hráč dělat až devět úkonů za vteřinu. Rozdělování jednotek, úkolování jednotek, stavění jednotek. Musí to dělat poslepu a bez rozmyšlení. Třeba devět hodin v kuse.  

7. Lee "Jaedong" Jae Dong (Jižní Korea, Starcraft: Brood War) – 7,35 milionu Kč

4 Někteří hráči jsou tak vytrénovaní na konkrétní hru, že se jim nechce upgradovat, když vyjde její pokračování. Jejich výkonnost se tím zákonitě ocitne v ohrožení.  

8. Jung "Mvp" Jong Hyun (Jižní Korea, Starcraft 2) – 7,44 milionu Kč

3 To už jsou slušné peníze, že? Není to zadarmo. Jung musel čtyřikrát v řadě vyhrát národní Starcraft ligu. Vzhledem ke konkurenci je to celkem husarský kousek.  

9. Johnathan "Fatal1ty" Wendel (USA, různé FPS) – 9 milionů Kč

2 Asi nejslavnější profesionální hráč vůbec. Nejen že si vydělal spoustu peněz v turnajích, ale vydělal minimálně stejně tolik na tom, že jeho jméno nesly speciální hráčské edice grafických karet, počítačových myší a dalších periferií nebo oblečení.  

10. Lee "Flash" Young Ho (Jižní Korea, Starcraft 2) – 10,25 milionu Kč

1 Lee je typickým příkladem hráče, který vydělal spousty peněz na Starcraft: Brood War, a pak přešel na Starcraft 2, kde už se mu tolik nedaří. Na slušné živobytí ale úspěchy v Top 5 hráčů pohodlně vystačí.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články