fb pixel 10 nejhezčích automobilových klíčků – G.cz
Vyhledávání

10 nejhezčích automobilových klíčků

Pro někoho je to jen věc, kterou se startuje auto. Pro jiného statusový symbol. Těch jako vejce vejci podobných přibývá, ale naštěstí se pořád ještě najdou výjimečné kousky.

Václav Rybář
Václav Rybář 11.3.2014, 20:00

1. ASTON MARTIN CRYSTAL

astonmartincrystalsaphire Objemný hranatý klíč se totiž vsouvá do palubní desky, tak hluboko, až z něj čouhá jen část s logem utopeným v leštěném safírovém sklíčku. Nepoškrábe se a funguje zároveň jako startovací tlačítko. Celé to připomíná zasouvání krystalů ve filmovém Supermanovi.  

2. FORD MUSTANG BOSS 302

boss-302-trackey-1289459611 Pravidla jsou jednoduchá. Nastartujte auto stříbrným klíčkem a dostanete sérii o výkonu 444 koní. Použijte červený klíček a jedno otočení zápěstí změní víc než šest stovek parametrů v řídící jednotce. Auto bude ostřejší, schopné rychlejších reakcí (a vyšší spotřeby paliva), prostě lépe uzpůsobené na maximální odsekávání desetinek na závodním okruhu.  

3. HONDA NSX

honda_nsx Lak na NSX se nanášel v neuvěřitelných třiadvaceti krocích a barva byla stejně odolná jako ta na nadzvukových stíhačkách. A klíček? Ten byl z monelu, unikátní slitiny niklu (70 %) a mědi (30 %). Proč? Protože se spočítalo, že tahle slitina přežije několik staletí.  

4. GUMPERT APOLLO

gumpert Gumpert možná zvolil běžný vystřelovák, ale jeho schránku obalil tou nejkvalitnější kůží a jednotlivé detaily dozdobil cennými kovy. Logo automobilky je vyvedeno v kombinaci stříbra a zlata a každý klíč má certifikát, v němž jsou všechny použité materiály detailně popsány.  

5. LEXUS LFA

lexuslfa Nádherný masivní klíček s prošívanou rukojetí a vyraženým logem automobilky. Hrozně nás mrzí, že k téhle nádheře, kterou je radost potěžkat, dostanete plastový přívěšek s ovládáním dálkového zamykání. Na druhou stranu bylo díky tomu možné vyrobit samotný klíček z jednoho kusu masivního kovu. A to je správně old school.  

6. PAGANI HUAYRA

huayra Klíček k Huayře je uměleckým dílem, velmi detailním hliníkovým odlitkem karoserie vozu, který jediným pohybem roztrhnete na dvě části. Ta zadní slouží jako zasouvací klíček, ta přední jako USB paměť, na kterou si můžete uložit nějaké to italské disko, až vás omrzí zvuk dvanáctiválce od AMG.  

7. KOENIGSEGG CCX

koenigsegg2 Takhle by se to mělo dělat. Uvnitř téhle švédské mušle, která jako by vypadla z filmu o Indiana Jonesovi, se skrývá obyčejný plastový modul imobilizéru. Jenže švédský Koenigsegg neprodává obyčejná spotřební auta. Prodává inženýrskou revoluci a umělecké dílo. A tomu odpovídá i klíček vozu.  

8. SPYKER C8

spykerc8 Viděli jste někdy klíček k Bugatti Veyron? Nebýt koženého potahu a loga automobilky, stěží byste ho rozeznali od klasických vystřelováků koncernu VW. A to je osudová chyba. U Spykeru naštěstí vědí, co se sluší a patří, takže svůj vůz - který ani omylem nepřetáhne 400 km/h - vybavili nádherným kulatým suvenýrem. Vypadá jako extrémně drahé kapesní hodinky.  

9. SUBARU WRX STi (2004)

sti_wrx Jako pocta rallyové pověsti auta je navržen tak, aby při zasunutí do zapalování připomínal klasické přepínače v rallyových speciálech. Prostě ty otočné kličky, které je snadné nahmatat, když visíte vzhůru nohama v příkopě a potřebujete odpojit přísun paliva.  

10. BMW i8

bmwi8 Klíček od BMW i8 je stejně chytrý jako telefony, které většina z nás nosí v kapse. Má LCD displej s vysokým rozlišením a kromě odemykání a zamykání auta (to jste asi očekávali) umí i další věci. Řekne vám, kolik máte paliva v nádrží a kolik šťávy v baterkách, což se hodí zejména k rychlé kontrole během dobíjení doma či na veřejných místech. Tento žebříček vznikl ve spolupráci s motoristickým webem www.ifaster.cz  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články