10 nejděsivějších archeologických nálezů: galerie fotek, ze kterých mrazí – G.cz
Vyhledávání

10 nejděsivějších archeologických nálezů: galerie fotek, ze kterých mrazí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Z některých nálezů archeologů jde strach a mráz po zádech, protože připomínají scény z hororových filmů. Někdy je dokonce i předčí. Nedávným případem je objev učiněný na dětském hřbitově ve městě Lugnano, kde bylo ze země vyzdviženo tělo domnělého upíra.

Václav Roman
Václav Roman 19.10.2018, 13:06

Strach z nemrtvých

Kdo na upíry nevěří, bát se nemusí. Existuje i střízlivé vysvětlení tohoto objevu kostry z 5. století. Archeologové ji nalezli pod dvěma velkými (a těžkými) střešními taškami, které měly s největší pravděpodobností zabránit návratu mrtvého mezi živé, z čehož měli Římané strach.

Přibližně desetileté dítě mělo navíc v ústech vložený kámen, na kterém archeologové nalezli stopy po zubech, kvůli čemuž dostal nález název „upír z Lugnana“. Dítě, o jehož pohlaví nejsou zprávy, se stalo zřejmě obětí malárie, která v té době v této oblasti řádila a následně bylo rituálně pohřbeno, aby nevstalo z mrtvých a nešířilo tuto zrádnou nemoc dál.

Pohřebiště hrůzy

Na stejném dětském hřbitově, který se nachází zhruba 100 km severně od Říma, bylo podobných učiněno vícero objevů, ze kterých byl patrný strach z nemrtvých. Archeologové například nalezli kostru tříleté dívky, která měla ke končetinám přivázané kameny. V dalších hrobech byly zase objeveny stopy po čarodějnictví – například ropuší kosti apod.

Strašidelných nálezů bylo zaznamenáno v poslední době mnoho. Některými z nich vás postrašíme v následující galerii:

A zde si můžete připomenout obrovský úspěch českých archeologů: odkrytím Kairesovy hrobky rozlouskli starověkou záhadu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články