fb pixel 10 nejděsivějších archeologických nálezů: galerie fotek, ze kterých mrazí – G.cz
Vyhledávání

10 nejděsivějších archeologických nálezů: galerie fotek, ze kterých mrazí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Z některých nálezů archeologů jde strach a mráz po zádech, protože připomínají scény z hororových filmů. Někdy je dokonce i předčí. Nedávným případem je objev učiněný na dětském hřbitově ve městě Lugnano, kde bylo ze země vyzdviženo tělo domnělého upíra.

Václav Roman
Václav Roman 19.10.2018, 13:06

Strach z nemrtvých

Kdo na upíry nevěří, bát se nemusí. Existuje i střízlivé vysvětlení tohoto objevu kostry z 5. století. Archeologové ji nalezli pod dvěma velkými (a těžkými) střešními taškami, které měly s největší pravděpodobností zabránit návratu mrtvého mezi živé, z čehož měli Římané strach.

Přibližně desetileté dítě mělo navíc v ústech vložený kámen, na němž archeologové nalezli stopy po zubech, kvůli čemuž dostal nález název „upír z Lugnana“. Dítě, o jehož pohlaví nejsou zprávy, se stalo zřejmě obětí malárie. Ta v té době v této oblasti řádila. Dítě bylo následně rituálně pohřbeno, aby nevstalo z mrtvých a nešířilo tuto zrádnou nemoc dál.

Pohřebiště hrůzy

Na stejném dětském hřbitově, který se nachází zhruba 100 km severně od Říma, bylo podobných objevů učiněno vícero. Archeologové například nalezli kostru tříleté dívky, která měla ke končetinám přivázané kameny. V dalších hrobech byly zase objeveny stopy po čarodějnictví – například ropuší kosti apod.

Strašidelných nálezů bylo zaznamenáno v poslední době mnoho. Některými z nich vás postrašíme v následující galerii:

A zde si můžete připomenout obrovský úspěch českých archeologů: odkrytím Kairesovy hrobky rozlouskli starověkou záhadu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články