fb pixel 10 nejčastěji pokutovaných aut v USA – G.cz
Vyhledávání

10 nejčastěji pokutovaných aut v USA

Mladí a neklidní, staří a mimózní nebo třeba přetuněné mozky - auta jsou v tom nevinně.

Václav Rybář
Václav Rybář 21.10.2014, 11:00

1. Subaru Impreza WRX STi

impreza Každý nový majitel nejostřejšího Subaru má pocit, že jede rychlostní zkoušku. Má obří křídlo, hlasitý výfuk a auto, které je schopné solidních rychlostí. Každý třetí dostane jednu nebo víc pokut. Určitě najdete i rychlejší auta, ale buď je jich na silnici málo nebo jsou to masovky (třeba rychlé Mustangy GT), jejichž majitelé se ve větší míře chovají spořádaně. Nejrychlejší Impreza z vás ale udělá závodníka, ať chcete nebo ne, a proto je momentálně nepokutovanějším autem Severní Ameriky.  

2. Pontiac GTO

Jeden z těch sedanů, které vypadají, že neumí do pěti počítat. Pod kapotou se ale skrývá osmiválec ze sportovního Chevroletu Corvette. Stačí se jen zasnít a opřít nohu o plyn, aby rychlost vyskočila do trojciferných hodnot. V mílích za hodinu.  

3. Scion FR-S

scionfrs Alias Toyota GT86 alias Subaru BRZ. Dvousetkoňové kupé za hubičku stvořené čistě pro zábavu za volantem. Ta se dostaví i v nižších rychlostech, ale při amerických limitech a ochotě tohoto auta jet bokem není překvapením, že nadšení řidiči fasují pokuty jako na běžícím pásu.  

4. Toyota Supra

Za tohle přičtěte Vinu Dieselovi a filmové sérii Rychle a zběsile. Na světě už téměř nenajdete nevytuněnou Supru a většina těch zprasených se účastní rádoby pouličních závodů od semaforu k semaforu. A samozřejmě za to fasuje pokuty. Pravidelně.  

5. Subaru Tribeca

tribeca Crossover od Subaru nepatřil zrovna k nejlépe prodávaným modelům a Subaru ho letos konečně zařízlo. Má ale v základu pohon všech kol a silné šestiválce pod kapotou. Maminy za volantem občas zjevně při transportu dětí do školy spěchají. A právě před školami se na třicítkách chytá nejčastěji.  

6. Volkswagen Rabbit

Rabbit je v zásadě evropské Polo. Hodně s ním jezdí studenti, ještě častěji studentky. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších bazarových aut pro mládež s ještě mokrým řidičákem. A tím je vlastně řečeno vše.  

7. Mercury Topaz

topaz Tohle auto už se dvacet let nevyrábí a má pod kapotou sotva 140 koní. Přesto se v žebříčku nejpokutovanějších aut dostalo relativně vysoko. Lze to přičíst vysokému věku jeho řidičů, kteří už nové auto nechtějí a mají "to svý jistý", a dostávají denně pokuty za banální přestupky, kterých se dopouští kvůli svým stařeckým reakcím.  

8. Scion tC

V zásadě převlečená Toyota pro americký trh - ovšem s relativně velkými motory a levnými součástkami, které z auta udělaly terč mnoha mladých tunerů. A ti prostě rádi jezdí rychle.  

9. Toyota FJ Cruiser

fjcruiser V záplavě německých SUV a amerických pick-upů tenhle retro Japonec docela vynikne. Možná proto na něj mají policisté spadeno. Nebo za to může ten čtyřlitr o výkonu 240 koní pod kapotou?  

10. Mazda 2

Oblíbené a dostupné auto pro začínající řidiče, kteří mají místo nohy cihlu a často neodhadnou, že jedou trochu přes čáru.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články