10 mimozemských hodinek – G.cz
Vyhledávání

10 mimozemských hodinek

Nebaví vás klasická ručičková spartakiáda nebo prostě chcete kolemjdoucím zamotat hlavu? Pak musíte tyhle cibule bezpodmínečně mít.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.3.2014, 14:00

1. The One Lightmare

lightmare Vnější kruh znázorňuje dvanáct hodin. Vnitřní pak každých pět minut hodiny. Čtyři LED diody uprostřed pak plonkové čtyři minuty. Ano, bolí z toho hlava, ale prý jenom chvilku.  

2. Storm Circuit

storm První sloupec diod značí hodiny, druhý je rozdělen na dvě půlky. První počítá desítky minut, druhá jednotky. Jeden z těch pochopitelnějších designů.  

3. Fossil Starck

fossil Hodiny jsou znázorněny číslem, minuty pak přibývajícími dílky kruhu. Vlastně je to čitelné na první pohled a zároveň docela efektní. Takže výjimečně žádná komplikace za každou cenu.  

4. Horological Machine No. 2

horological Extrémně drahé (milion a půl) hodinky ukazují všemožné vědecko-kosmické časové údaje, tedy kromě toho, kolik je ve skutečnosti hodin. Jedno je jisté, bude vás stát hodně času, než si na ně vyděláte.  

5. Jean D´Eve Sectora

jean_deve Obě ručičky tu mají trochu omezený rozlet, ale až si zvyknete, že nejdou kolem dokola, jsou to vlastně docela normální hodinky, které zvládnou stejně muziky na polovičním prostoru.  

6. Laurinda Spear Free Time

laurinda Hodinovka, minutovka a sekundovka jsou znázorněny třemi kruhy. Ty jsou přerušeny přesně v místě, které značí aktuální čas. Je to trochu slepá mapa, je to trochu zamotané, ale vlastně celkem logické.  

7. Nooka Zot

nooka Nooka motá hlavy většině svých zákazníků, protože tenhle design používá u všech svých hodinek. Dvanáct bodů nahoře značí hodiny či měsíce (podle módu, který jste zvolili), horizontální sloupeček počítá minuty a dvouciferný digitální displej odečítá sekundy.  

8. Lip Mythic Jump

mythic Tři nezávisle rotující kotouče s hodinovým, minutovým a sekundovým pásmem se setkávají pod zvětšovacím sklíčkem, kde se vám vyjeví aktuální čas. Je to přísně synchronizovaný tanec, který však může uživatele běžných hodinek na chvilku uvést do rozpaků.  

9. Ora Unica

oraunica Na první pohled to vypadá jako čmáranice, ale konce čar (vnější pro hodiny, vnitřní pro minuty) směřují přesně k místu, které značí, kolik právě je po vzoru tradičního kruhového pásma o dvanácti dílcích.  

10. Urwerk UR-202

urwerk Kolik je hodin, vám ukáže číslo na displeji s ručičkou, ta pak ukazuje na dolní minutový pás. Ručička je teleskopická, takže se u každé ze tří os vysunuje a zasunuje. Vám se vysune obočí, až zjistíte cenu těch hodinek. Nám ji nechtěli prozradit. Milionáři se totiž neptají, milionáři rovnou platí.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články