10 klávesnic, na kterých se vám zamotají prsty – G.cz
Vyhledávání

10 klávesnic, na kterých se vám zamotají prsty

Nadáváte občas, že se nemůžete trefit na to správné písmenko? Tak to radši uhněte, protože dnešní desítka je pro krále úhozů. I ti by ovšem mohli mít s některými modely docela problém.

Václav Rybář
Václav Rybář 5.6.2014, 15:00

1. Leporelo

keystick Přenosná klávesnice, kterou jedním trhnutím roztáhnete do standardní velikosti. Trochu jako vějíř.  

2. Stovka malých displejů

optimus Klávesnice Optimus nepatří k nejlevnějším, ale stačí se na ní podívat a zjistíte proč. Plochy jednotlivých kláves jsou ve skutečnosti malé LCD displeje, takže si můžete na libovolné místo nejen nakonfigurovat jakoukoliv klávesu či klávesovou zkratku, ale navíc jí přiřadit třeba vlastní ikonku.  

3. Laserová

laser Nemáte místo na stole? Stačí tenhle malý laserový projektor kombinovaný se snímačem a můžete si ruce koupat v červeném svitu technologie. Snímač pozná, jakou klávesu tisknete. Ve skutečnosti tam ale žádná klávesa není, což může činit potíže těm, kteří jsou při psaní zvyklí na fyzickou odezvu.  

4. Papírová

paperkey Podobný problém jako u laserové. Tady máte prostě na papíře nakreslenou klávesnici a telefon snímá prostřednictvím gyroskopického snímače otřesy, které vytváříte „ťukáním do papíru". Když umíte rozložení kláves nazpaměť, vlastně ani ten papír nepotřebujete, můžete ťukat třeba do prázdného stolu, což jistě vzbudí pozornost okolí.  

5. Puzzle

puzzle Klávesnice, kterou můžete rozložit na jednotlivé klávesy a klidně ji poskládat úplně jinak. Je to trochu hipsteřina, ale pokud vás vážně štve, že SHIFT a třeba P nezmáčknete jednou rukou, můžete si je prostě přehodit blíž k sobě.  

6. Ubrus

tiddy_tippist Tidy Tippist je opravdu kombinace klávesnice a ubrusu, do kterého jsou vyšité jednotlivé klávesy. Senzory jsou zašité tak dobře, že je ubrus omyvatelný (ale nemůžete ho dát do pračky), takže si na něj klidně můžete vylít kafe. Omakávání látky je prý příjemné a návykové.  

7. Datahand

datahand Klávesnice navržená tak, aby ulevila horním končetinám. A zavařila váš mozek! Všechny klávesy jsou v konečcích prstů a obíhají je tak, že se budete muset naučit psát úplně znovu. Pomůžete tak ale svým kloubům!  

8. Orbitouch

orbitouch Co k tomu dodat? Vypadá to jako z nějakého levného sci-fi seriálu. Oběma kroutítky kroutíte tak dlouho, než padnete na tu správnou klávesu. Přepsat na tom Shakespearea je asi úkol na dva, tři životní cykly.  

9. Frogpad

frogpad Na téhle klávesnici je jenom dvacet kláves a autoři se dušují, že jde o ta nepoužívanější písmena, takže žádná jiná už nikdy nebudete potřebovat. Vítejte v novém světě!  

10. Das Keyboard

daskeyboard A na závěr černá klasika. Takovou má asi většina z vás. Jen ty písmenka na ní chybějí. Možná to znáte z práce – natištěná vrstva už se loupe, novou vám zaměstnavatel nekoupí a tak se pomalu ale jistě učíte psát poslepu. S touhle klávesnicí si natrénujete i fázi, kdy písmenka zmizí docela.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články