10 kapel, které byste si na letošním Rock For People rozhodně neměli nechat ujít! – G.cz
Vyhledávání

10 kapel, které byste si na letošním Rock For People rozhodně neměli nechat ujít!

Zahajte letošní letní festivalovou sezónu výběrem toho nejlepšího!

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 29.5.2015, 19:00

Na gauči u televize toho moc nezažijete. Daleko zábavnější a pro tělo i duši prospěšnější bude zvednout své pozadí a vyrazit za hudebními zážitky do Hradce Králové.

Tohle je 10 kapel, které byste tam neměli minout!

1. Faith No More

Kromě náhradního koncertu s sebou přivezou i zbrusu nový materiál z desky Sol Invictus, která rozhodně nezapadne. Navíc mají skvělý smysl pro humor, který pochopí nejen váš otec, ale i váš kluk.

2. Limp Bizkit

Zavzpomínáte na devadesátky a definitivně pochopíte, co znamená „numetal“. Fred Durst, West Borland, Sam Rivers a DJ Lethal se do centra dění vracejí po osmileté přestávce, aby svým fanouškům představili i nejnovější album.

3. The Ting Ting

Konečně se dozvíte, kdo stojí za tou vlezlou melodií z reklamy na mobilní operátory a zjistíte, že když dva dělají totéž, není to totéž.

4. The Jerks

Němečtí mladíci se při práci na poslední desce zavřeli na dva týdny do sklepení 500 let starého domu a nechali se u toho dokumentovat filmovým štábem. Jsou tudíž zvyklí jít s příběhem své hudby a hlavně s vlastní kůží na trh.

5. Go go Berlin

Když vás mladí Dánové nabádají k tomu, abyste vyrazili do Berlína, nemůžete proti tomu vůbec nic namítat. Můžete se jen zaposlouchat do nakažlivých melodií a hypnotického hlasu jejich frontmana a v myšlenkách se přenést do Kreuzbergu.

6. Turbowolf

Hudební kritici se marně snaží jejich hudební styl někam zařadit. Čerpají z mnoha inspiračních zdrojů a jejich sound zahrnuje prvky rock'n'rollu, psychedelie, heavy metalu, punk rocku i elektroniky, a proto se nemusíte bát, že by jejich vystoupení nebylo šálkem vašeho čaje.

7. Asylums

Potrpíte si u muzikantů na styl a ležérnost? Pak se připravte na to, že si tyhle šílené obrýlované a divoce se zmítající kytarové ‚nerdy‘ zamilujete hned na první pohled i poslech. Devadesátkový punk/art pop v jejich podání vás chytne a nepustí.

8. Hyena

Po všech těch headlinerech nejspíš zatoužíte občerstvit se u mladého masa. Talentovaní britští muzikanti vás zcela jistě nadchnou jako jeden z objevů roku. Po vydání jejich debutu se totiž v minulém roce strhla divoká vlna a už letos vymetou většinu větších festivalů.

9. United Fruit

Šťavnaté songy v podání alt-rockových a post-punkových skotských „spojených ovocí“ si zamilujete v dešti i v horku. Drsná čtveřice, která se dala dohromady před lety v Glasgow, se s tím opravdu nemaže. Pokud vás při jejich vystoupení někdo majzne půllitrem do hlavy, jen se vám to zdálo. Na festivalu dostanete maximálně kelímkem.

10. The Color Morale

A aby těch kytar nebylo málo, nalaďte se na melodický post-hardcore z Illinois. Příměs určitě potěší všechny příznivce tvrdších žánrů, ale i filozofy, kteří se rádi babrají v celospolečenských otázkách. Hardcorový kazatelé vysílají do světa své poselství: Neřešte své trable a užívejte si života, každá bolest je jen dočasná!

A zpátky (a poněkud obsáhleji) k prvnímu bodu – 10 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít právě Faith No More.

Podobné články

Doporučujeme

Další články