10 hrozných společenských tradic, které bychom zrušili – G.cz
Vyhledávání

10 hrozných společenských tradic, které bychom zrušili

Podání ruky, otázka "Jak se máš?" nebo třídní srazy - nejhorší tradice ever.
Zdroj: Pinterest.com

O některé tradice je třeba pečovat, jiné jsou tradicemi naprosto nepochopitelnými a měly by se zrušit. Následující věci děláme automaticky a mnoho z nich úplně od malička, přitom ale vůbec nedávají smysl.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.11.2017, 17:12

1. Podání ruky

Dvě cizí plochy plné bakterií a špíny se pevně sevřenou a chvíli se o sebe třou. Fuj.

2. Pusy na tvář

Na uvítanou nebo na rozloučenou. Krátká interakce, která vzbuzuje mnoho nepříjemných otázek. Máte se políbit na jednu tvář, nebo na obě? Pořádně, nebo jen tak náznakem? S objetím, při potřesení ruky...? O narušování osobního prostoru ani nemluvíme.

3. Třídní srazy

Zeptejte se deseti lidí na tři nejhorší večery jejich života. 9 z 10 zmíní třídní sraz.

4. Maturitní plesy

Banda sotva dospělých lidí, kteří neumějí ani tančit, ani se chovat a ani pořádně pít, se sejde v předražených róbách, aby tančila, pila a ctila etiketu.

5. Víla zubnička

Dávat vypadlé mlíčňáky pod polštář výměnou za peníze nebo sladkost učí děti, že budou odměněny za něco, o co se nijak nepřičinily.

6. "Jak se máš?"

Povinná otázka ze slušnosti, na kterou existuje jediná odpověď - dobře. Zkuste někdy odpovědět, jak se skutečně máte. Rozhostí se trapné ticho.

7. Žádost o ženskou ruku

Jeden svéprávný dospělý člověk se musí zeptat jiného svéprávného dospělého člověka, jestli smí se třetím svéprávným dospělým uzavřít manželství.

8. Drahé svatby

Utratit peníze, co nemáte, za to, že se jeden den najíte a opijete s rodinou a přáteli, abyste pak do společného manželského života vykročili na mizině nebo hůř, zadlužení. Vždyť to vůbec nedává smysl, proboha!

9. Přát zdraví po pšíknutí

Přejete zdraví někomu, kdo si ublinkne nebo prdne? Ne. Tak proč se to dělá při nepříjemné tělesné činnosti ze stejného ranku?

10. Silvestr

Skupina lidí se opije úplně stejně jako po zbytek roku, aby se ráno probudila a vůbec nic na svém životě nezměnila.

A tady tradice, co jsou založeny na tvrdém sexismu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články