10 funkcí a prvků mobilních telefonů, které jsou dnes k smíchu – G.cz
Vyhledávání

10 funkcí a prvků mobilních telefonů, které jsou dnes k smíchu

Jízda do minulosti začíná - tyto věci byly kdysi špičkou pokroku, dnes nad nimi kroutíme hlavou.

1. Antény

old-cellphone colmwhyte.wordpress.com Vzpomínáte si, když jste si kdysi dali mobil do kapsy vzhůru nohama a macatá anténa vás tlačila do stehna? Prvním telefonem bez viditelné nebo výsuvné antény byla elegantní Nokia 8810 z roku 1998 – designový kousek, který ovšem za svůj pokrok platil horším příjmem signálu a sníženou výdrží baterie.

2. Externí foťáky

chip_de chip.de Pokud jste v dřevních dobách chtěli svým kamarádům za absurdní peníze posílat rozmazané a mrňavé obrázky, k některým telefonům jste si mohli pořídit připojitelnou kamerku. Ta celý přístroj zvětšila tak dvojnásobně a mohla vám vylomit konektor, pokud jste ji nenosili ve stylové kožené taštičce. Vůbec první mobil s foťákem byl Samsung SCH-V200 z roku 2000. Fotky jste bohužel nemohli nikomu posílat, byl to ekvivalent telefonu a fotoaparátu, slepených páskou.

3. WAP

wap5-158530 www.oracle.com Čili Wireless Application Protocol. Kdysi prakticky jediná možnost, jak se přes mobil připojit k internetu. Stránky se převedly do čistě textové nebo velmi zjednodušené podoby, aby na ně tehdy výkonově slabé telefony stačily. A také kvůli z dnešního pohledu šíleným cenám za přenesená data. Pokud si toto čtete na tabletu, musíte se smát...

4. Vlastní melodie

Nejprve bylo jen pískání. Poté hudební pískání a některé telefony vám umožnily složit si vlastní vyzváněcí melodii. Když se po šesti hodinách práce a hraní si s notičkami z reproduktoru ozvalo něco, co připomínalo Jede jede mašinka nebo YMCA, byl to okamžik triumfu.

5. Ucha

a0041_mid gallery.nen.gov.uk Nejstarší mobilní telefony byly regulérní cihly – svým vzhledem i hmotností. Hlavně kvůli baterii. A pokud jste chtěli být na příjmu delší dobu, tahali jste s sebou supertěžký kufřík s uchem.

6. Vyklápění a vysouvání

matrix_nokia_slider_phone computerhoy.com Vzpomenete si na Motorolu RAZR V3 s výklopným krytem? Nebo Nokii 8110 s vystřelovacím výsuvným krytem klávesnice z filmu Matrix? Designové ikony, pravda. Ale čas ukázal, že je lepší mít méně fórovou konstrukci.

7. Výměnné kryty

$T2eC16R,!zYFIb5Ce7GEBScRDgqWyg~~60_58 www.ebay.co.uk Kdo měl v roce 1999 Nokii 3210, byl král. A kdo ji měl s barevným nebo sprejovaným krytem s listem marihuany nebo blesky, byl vládce vesmíru. Tak to kdysi chodilo.

8. Ovládací kolečka

Sony-CMD-C1-01 www.paulclappers.nl Ještě než někoho napadlo použít směrový joystick nebo dotykový displej, byla zde frajerská kolečka na boku telefonu. Poslední záchvěv tohoto konceptu jste našli u smartphonu T-Mobile G1, který měl praktickou kuličku – trackball.

9. Loga a vyzvánění

download-free-ringtones-to-cell-phone-5 www.techpin.com Byly toho plné stránky s reklamou v časopisech. Stáhněte si tapetu s nahou babou nebo sporťákem, uložte si úryvek ze své oblíbené písničky za nekřesťanské peníze. Tato mánie skončila s příchodem prvních dostupných smartphonů.

10. Výdrž a odolnost

4aa knowyourmeme.com Když máte prasklý displej iPhonu, je to frajeřina. Když váš Samsung vydrží v provozu tři hodiny denně, je to daň za pokrok. Prosíme minutu ticha za nezničitelnou Nokii 3310 s neomezenou výdrží.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články