10 fází radosti i vzteku při stavbě nového počítače – G.cz
Vyhledávání

10 fází radosti i vzteku při stavbě nového počítače

Vaše stará herka dodělává a sekne se, i když chcete otevřít textový dokument? Je čas postavit si nový počítač. Přesně víme, co vás čeká...

1. Výběr dílů

1 gpuboss.com Vždycky je to stejné. Stanovíte si rozpočet a začnete hledat vhodný procesor, základní desku, grafickou kartu, paměti... Už máte vybráno, ale zjistíte, že když dáte dvě stovky navíc, máte lepší díl. Ale k němu je zase potřeba jiný, rychlejší a odolnější. Podle naprosto přesného laického odhadu dáte za hardware tak o třetinu víc, než jste původně plánovali.  

2. Zálohování

RAWTxfer http://www.kenrockwell.com Než dáte starému počítači ránu do vazu, musíte zachránit svá data. Fotky z dovolených a kaleb, důležité dokumenty, porno, hry a tak dále. Jenže na externím disku nebo flashce je vždy méně místa, než potřebujete. Zamáčknete slzu a pošlete některé soubory do pekel - lepší zachránit alespoň něco, než kdyby vám kompletně klekl disk, že ano.  

3. Demontáž

pcupgrade_dirty_770 http://www.computerworld.com Otevřete skříň počítače a vyvalí se mračna prachu. Možná tu najdete i kostřičku andulky, která vám před rokem "uletěla". Vykydáte veškeré nashromážděné svinstvo a skříň se opět leskne jak psí kulky - i zevnitř. Na krátký čas...  

4. Montáž

800pc_10_full1 http://www.veterangamers.co.uk Začnete vytahovat staré díly. Paměti a deska, které jste do počítače před dvěma lety s trpělivostí pyrotechnika montovali, letí nevybíravě do koše. Začnete osazovat skříň novými díly a ztratíte půlku šroubků, které jsou k jejich uchycení potřeba. Raději si je dávejte na jedno místo, šlápnout na jeden zatoulaný je ještě horší, než dupnout na kostičku lega.  

5. Procesor

cpu-installation1full http://www.maximumpc.com Nejdražší a nejcitlivější prvek vaší nové mašiny. Musíte ho jemně usadit do svého lůžka tak, aby patice přesně zapadla do bezpočtu malých dírek. Vsaďte se, že ho napoprvé položíte opačně. A pak se ještě zapatláte teplovodivou pastou, která zajišťje přenos horka do chladiče. Ta věc smrdí a nedá se jen tak umýt. Že jste si nevzali rukavice...  

6. Něco chybí...

0 wn.com Néééé! Zapomněli jste koupit redukci napájení pro základní desku! Nebo něco podobně důležitého. Rychle zpátky do krámu, snad mají ještě otevřeno!  

7. Zapojení kabelů

SlashDev01 http://zhooibaal.files.wordpress.com Snažte se jak chcete, stejně z nich bude nepřehledná změť. I když víte, co a jak, stejně si musíte potupně vzít manuál a nechat si poradit, ze zapojování konektorů spouštěcího tlačítka, diod a další havěti je operace jako pro neurochirurga, ty koncovky mají rozměry 1x2 milimetry a vám už se třesou pracky, abyste počítač poprvé spustili...  

8. Nefunguje to!

giphy giphy.com Polije vás studený pot. Zmáčkli jste tlačítko a NIC se nestalo. Je nějaký díl vadný? Zapomněli jste něco zapojit a teď se nový drahý počítač vyzkratoval? Uf, počkat, vždyť to nemáte v zásuvce.  

9. Funguje to!

55-18254-new_pc_essentials tested.com Větráky se rozběhly, ozve se pípnutí a panenskými komponenty proudí první volty a ampéry. Hurá! Není cítit žádné pálení ani slyšet bzučení elektřiny, možná se ozve rána, protože se vám jeden z neuchycených kablíků zamotal do větráku. Příště budete chytřejší.  

10. Instalace všeho

fun www.fun2video.com Děsná, šílená otrava. Nainstalovat systém. Pak všechny ovladače. Antivirus. WinRar, Photoshop, klienta pro stahování, Skype... Na to, co vám chybí, budete postupně přicházet ještě několik týdnů. Ale to už je maličkost, zvládli jste to - gratulujeme!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články