10 faktů o Robbie Williamsovi, které se vám mohou na sobotním koncertě hodit – G.cz
Vyhledávání

10 faktů o Robbie Williamsovi, které se vám mohou na sobotním koncertě hodit

26. dubna se v pražské O2 Aréně představí Robbie Williams se svými swingovými skladbami a coververzemi hitů Franka Sinatry a dalších velikánů.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 24.4.2014, 12:42

1. Robert Peter Williams

kluk http://instagram.com I když ho znáte jako "toho Robbieho", ve skutečnosti se jmenuje Robert Peter Williams. Narodil se a vyrůstal ve Stoke-on-Trent a už od malička byl showman a hrál ve školních divadelních hrách.  

2. Tetování

kerky http://instagram.com Robbie miluje tetování a nemá jich málo. Mezi jinými třeba notový zápis písně "All You Need Is Love" od Beatles na zádech, logo Take That na zápěstí a slogan "Born to be mild" na ruce.  

3. Take That

tt-blogspot.com http://blogspot.com Robbie byl členem jednoho z nejúspěšnějších boybandů devadesátých lete, skupiny Take That. Protože byl ale živel, hodně pařil a trpěl nedostatečnou možností ukázat svou kreativitu, pouhé tři roky po vydání prvního singlu skupinu opustil a vydal se na sólovou dráhu. Ke svým bývalým kolegům se na chvilku připojil v roce 2010, aby nahráli album "Progress", nové album Take That po 15 letech.  

4. Sólová dráha

Robbie_Williams-Freedom_(CD_Single)-Frontal-coveralia.com http://coveralia.com Prvním sólovým singlem, který Robbie vydal, byla coververze hitu George Michaela "Freedom". Pravděpodobně, aby ukázal světu své osvobození od Take That.  

5. Charita

Robbie_Williams_SoccerAid2006_Pre-Match_Training http://commons.wikipedia.org Robbie je zakladatelem charitativní akce "Soccer Aid", kdy každý druhý rok hrají britské celebrity a britští fotbalisté zápas proti zbytku světa.  

6. Aférky

wedding http://instagram.com I když je Robbie už tři roky ženatý s Aydou Field, takže to vypadá, že se usadil, v minulosti randil třeba s Nicole Appleton, Nicole Kidman a dvěmi Spice Girls - Melanie C a Geri Haliwell.  

7. Klipy

Robbie Williams je jedním z mála umělců, kteří nešidí ke svým písním ani videoklipy. V nich se už objevil jako Elvis, králík, James Bond, automobilový závodník a dokonce i jako žena. Jeho nejzajímavějším klipem je ale Rock DJ, kde se před chtivými ženami svlékne a pak pokračuje svlékáním kůže, až skončí jako kostlivec.  

8. Ocenění

Robbie-Williams-sorrisi.com http://sorrisi.com Robbie už vyhrál více Brit Awards než kdokoli jiný. Včetně ceny za dlouhodobý přínos hudbě, kterou mají i taková jména jako Pet Shop Boys, Sir Paul McCartney nebo Tom Jones.  

9. Reality show

XFactor_0193_0 http://robbiewilliams.com Robbie se několikrát objevil v britském X-Factoru a dodnes spolupracuje s jedním z jeho účastníků, se zpěvákem Olly Mursem. Jako host se zúčastnil také show Judges' House se Sharon Osbourne a Gary Barlowem z Take That.  

10. Na vlně úspěchu

swing http://instagram.com V minulém roce objel Robbie stadiony po celé Evropě (kromě ČR), aby představil své poslední klasické album "Take The Crown". Jeho zatím opravdu poslední album, které vybočuje svým stylem z řady ostatních, "Swing Both Ways", přijede Robbie představit do Prahy tuto sobotu 26. dubna. Deska navazuje na první swingové album "Swing When You're Winning" z roku 2001 a stala se jubilejní tisící jedničkou v historii britské albové hitparády.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články