10 důvodů, proč jste měli letos víc pařit Gran Turismo – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč jste měli letos víc pařit Gran Turismo

Další ročník Gran Turismo Academy míří do finiše. A kdybyste letos víc hráli a míň pracovali, mohli jste u toho být.

Václav Rybář
Václav Rybář 30.7.2014, 13:17

Propozice jsou jednoduché. Máte Playstation. Hrajete Gran Turismo 6. Hrajete ho fakt hodně a jste fakt rychlí. Zúčastníte se spolu s dalším milionem lidí online kvalifikací a vyhrajete je (stačí za svůj region, nemusíte být nejrychlejší na světě, i když i to pomůže). Odjedete na regionální finále, kde zajedete k solidnímu virtuálnímu času i slušný slalom v Nissanu Juke kolem kuželek, odpovíte na pár otázek v angličtině a uděláte pár kliků. Bum, vybrali vás a jedete na závodnický kemp v Silverstone. Tady porazíte dalších čtyřicet borců, většinou tak, že jezdíte v nesmyslných rychlostech po okruhu tak čistě a rychle, že to ostatní prostě vzdají. Bum číslo dvě, vybrali vás a stáváte se na rok závodním jezdcem stáje Nismo (NISsan MOtorsport). Co si kdysi museli závodnicí oddřít od útlého věku v motokárách, vám spadne do klína během několika měsíců. Tedy pokud máte talent, trpělivost a trochu toho štěstíčka. Pojďme se podívat na jednoho z neúspěšnějších absolventů Gran Turismo Academy, britského Janna Mardenborougha. Vyhrál v roce 2011, takže už by teoreticky měl být po ročním angažmá dávno doma a leštit londýnské záchodky v Mekáči. Místo toho jezdí závodní sérii GP3 a má našlápnuto k Formuli 1. Proč? Protože je pekelně dobrej! Chtěli byste taky... tohle vás čeká, když trochu zamakáte.  

1. Je to skoro zadarmo

jann2 Playstation 3 už je výběhové zboží, které seženete za pár kaček. Stále na ni však vycházejí nové hry (už jen kvůli GTA V se vám vyplatí ji koupit) a hlavně k ní seženete levně i slušný volant a Gran Turismo 6 taky není žádná novinka. Za pár tisíc tak máte všechno, co ke kariéře závodníka potřebujete. Navíc vás online multiplayer (který je zadarmo) Gran Turisma zabaví na stovky hodin. A vy budete potřebovat stovky hodin, protože jinak dobří nebudete.  

2. Natřete to milionu lidí

jann3 Počet účastníků Gran Turismo Academy roste každým rokem. Loni to bylo tři čtvrtě milionu, letos už se to blížilo šestimístné cifře a bude jich jen přibývat. Víc lidí = víc konkurence. Proto byste se do toho měli pustit už teď, než budete muset pokořit půl planety.  

3. Udělají z vás hvězdu

jann9 Po úspěšném absolvování závodnického kempu si vás vezmou v Nissanu do parády a udělají z vás tzv. Nismo atleta. Vaše fyzička vyskočí prudce nahoru, zocelíte si psychiku, dostanete parádní uniformu, ubytují vás, dají vám najíst a vrhnou vás na přední strany motoristických médií. Chtěli jste jenom závodit? Zapomeňte na to, inkasujete život závodnické celebrity se vším všudy. A čím lepší budete, tím víc divadýlka okolo si budete užívat.  

4. Dostanete pořádné auto

jann10 Jezdili jste doteď felicií po babičce? A co takhle ji vyměnit za Nissan GT-R. Civilní do provozu a GT3 verzi na dráhu? Oba jsou na stovce za dvě a něco sekundy a drží v zatáčce jako klíště přibité průmyslovým hřebíkometem. Svět kolem vás se zrychlí. Ve všech směrech.  

5. $$$

jann1 Samozřejmě začnete vydělávat trochu jiné peníze než vaši vrstevníci. Mardenboroughovi bylo v jeho první sezóně devatenáct. Jako student na vysoké by v Londýně opravdu nejspíš obracel burgry nebo sbíral ptačí hovínka v Hyde Parku za pár liber. Takhle si mohl připsat pár kulatých nul, a pak ještě pár dalších, když se na něj začali lepit sponzoři.  

6. Splníte si sny

jann8 Jann odmala koukal v televizi na Festival rychlosti v Goodwoodu. Dostaveníčko největších automobilových legend – ať už aut nebo lidí – které se každoročně koná v britském Goodwoodu. Na vstupenku neměl, protože ta stojí běžně kolem 200 liber, což pro něj byla obrovská suma. Letos se ho nejen zúčastnil jako divák, ale také s Nissan GT-R Nismo zajel na místním závodu do vrchu nejrychlejší čas v kategorii supersportů.  

7. Přibudou vám followeři na Twitteru

jann7 Jann jich má zatím jen šest tisíc. Není to zas taková sláva, ale kolik jich máte vy? A jmenuje se některý z nich Damon Hill nebo Felipe Massa?  

8. Vaši idolové s vámi budou chtít mluvit

jann4 Hvězdy, ke kterým Jann Mardenborough v dětství vzhlížel, se teď motají kolem něj na nejrůznějších večírcích. Některé z nich dokonce potkává v závodech a předjíždí je. A další ho potkají v televizním studiu a pogratulují mu k „bedně“ v posledním závodě.  

9. Můžete stoupat výš a výš

jann6 Jann začínal v klasickém seriálu GT3 vozů, pak dostal šanci ve čtyřiadvacetihodinovkách, aby později přestoupil do formulové série GP3. Teď má pozvánku do učňovského programu Red Bullu, což znamená jediné – má dokonale umetenou cestičku do Formule 1. Ještě pár let bez chybičky a uvidíte ho v nejvyšší lize.  

10. Budou vás považovat za dalšího Lewise Hamiltona

jann5 Dokud budete vyhrávat a mít úspěch, média k vám budou milá. Začnou z vás dělat příštího toho či onoho. A když jde zrovna o příštího Hamiltona, který momentálně drtí Formuli 1 nekompromisními výsledky, pochopíte, že život k vám byl štědrý. A na začátku toho všeho stály videohry. Připomeňte to svým rodičům, až vás zas budou vyhánět od Playstationu.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články