10 důvodů, proč je Twitter lepší než Facebook – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč je Twitter lepší než Facebook

Smiřte se s tím, doby, kdy to, že jste na Facebooku, byly cool, už jsou pěkných pár let pryč. Nechcete s tím něco udělat?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 4.6.2014, 11:00
twitter-logo-bird ideachampions.com  

1. Stručnost

Na Twitteru vás nikdo nebude obtěžovat svými citáty na pět áčtyřek. Všechno do 140 znaků a tečka.  

2. Přehlednost

Twitter není žádná Zuckerbergova mafie, která vám pomocí ultratajného algoritmu předkládá pouze zlomek příspěvků od lidí a stránek, které sledujete. Na Twitteru když někoho sledujete, tak vidíte vše, co postne.  

3. Rychlost

Jak se dnes nejrychleji dozvědět o havárii letadla? Jak sledovat v reálném čase přestřelky na Ukrajině? Vymyslete si cokoliv, na Twitteru to budete mít vždy z první ruky.  

4. Jednoduchost

Twitter je naprosto jednoduchý. Žádné nastavování soukromí, žádně skupiny přátel, prostě to, co napíšete, jde do celého světa.  

5. Hashtagy

Hashtag je kouzlo digitálního věku. Ti, kdo je znají, prominou, pro ty ostatní - pod hashtagy uvedenými znakem # se sdružují všechny tweety různých lidí, které jsou stejně označené. Chcete vidět vše, co lidé napsali o hokejovém mistrovství světa? Hledejte #mshokej! Velmi praktické!  

6. Minimální cenzura

Zatímco na Facebooku nesmíte na fotce ukázat ani bradavku, protože to může mravně ohrozit děti (které tam stejně nemají co dělat), na Twitteru se na nic takového nehraje. Možná právě proto je Twitter nejoblíbenější sociální sítí pornohereček...  

7. Celebrity

Ano, na Twitteru je nejjednodušší sledovat celebrity. Tedy alespoň ty, které se tu chlubí svým životem. A nemyslíme jen nějaké hérečky nebo zpěvačky, ale třeba i politiky, sportovce a další veřejné osobnosti.  

8. Cool faktor

Když budete někomu říkat, že na Facebooku už dávno nejste, protože už je podle vás mrtvej, a k tomu přidáte, že jste na Twitteru, protože tam to žije, hned budete vypadat, že sledujete ty nejmodernější trendy a budete prostě trochu víc cool.  

9. Žádné hry

Na Twitteru vás nikdo nebude otravovat pozvánkami na akce, pozvánkami do různých her, atd. Tím ať se baví děti na Facebooku.  

10. Světové trendy

Na vaší domácí stránce na Twitteru najdete v levém sloupci tabulku s tématy, o kterých se momentálně tweetuje nejvíce. Je přece dobré vědět, co se řeší ve světě, když u nás je to buď Zeman, Babiš nebo rekonstrukce dé jedničky!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články