10 důvodů proč je Facebook lepší než Twitter – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů proč je Facebook lepší než Twitter

To, proč je Twitter lepší než Facebook jsme vám už napsali tady. Teď vám zase řekneme, proč je to lepší naopak.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 10.6.2014, 11:58

1. Přátelé

social-marketing-twitter-vs-facebook Na rovinu - kdo z vás je na Twitteru? Asi moc ne, co? Na Twitteru totiž u nás zatím není skoro nikdo, takže proč ho používat.  

2. Délka sdělení

Ne, ve 140 znacích na Twitteru opravdu nedokážeme popsat, jak sluníčkový den jsme měli, co jsme si dali k obědu a večeři a s kým se potkali. Na Facebooku můžeme do statusu napsat klidně román!  

3. Fotky, moře fotek

Na Facebooku mnohem lépe upotřebíte všechen materiál, který přes den nafotíte. Facebook snese všechno a vaši přátelé se v tom porochní rádi.  

4. Filtr toho, co vidíte

Facebook na základě vašeho chování rozpozná (nebo si to alespoň myslí), co se vám líbí a nerelevantní příspěvky vám vůbec v novinkách neukáže. Nemusíte se tak hrabat stovkami fotek nahých batolat vašich spolužáků.  

5. Selekce přátel

Své přátele si můžete rozdělit do X skupin podle toho, co chcete komu sdělit. Takže rodiče neuvidí, že jdete na mejdan a naopak kámoši neuvidí fotky z rodinné oslavy. To na Twitteru, tam vidí všichni všechno...  

6. Hry

Facebook je skvělý pokud máte rádi hry. Máte jich tu až až a záleží jen na vás, kterou si vyberete.  

7. Přístupy na jiné weby

Už se vám určitě stalo, že jste chtěli na nějaký web a ten po vás chtěl registraci. Buď jste mohli podstoupit zdlouhavý proces vyplňování údajů a zadávání hesel, nebo stačí kliknout na tlačítko "Login with Facebook". Jednoduché jako facka. Některé weby to sice umí i s Twitterem, ale moc jich není.  

8. Tajné skupiny

Na Facebooku si můžete založit tajnou skupinu a komunikovat v ní jen s pozvanými přáteli, které si sami pečlivě vyberete. Třeba o pokusech na lidech, nebo o ufo nad Ústím nad Orlicí. Nikdo nepovolaný vám do toho nebude kecat.  

9. Označování na fotkách

Když na Facebooku najdete nějakou fotografii se svými kamarády, můžete je na ní označit, aby všichni viděli, kdo to je. Pokud to není fotka po kalbě, jak dotyčný spí ve zvratkách, je to skvělý nástroj.  

10. Sdílení polohy

Zatímco Twitter si stále u tweetů z ČR myslí, že jsme "Germany", na Facebooku můžete každý svůj post přesně lokalizovat. Je přece super se všem kamarádům pochlubit, že jste zrovna v O2 Areně na koncertě Justina Timberlaka!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články