Dnešní doba je jinde. Je prošpikovaná emancipací. Muž i žena si jsou rovni i při porodu. Tedy alespoň formálně. Žena se zarudlýma očima a žilkou tepající na čele se zuřivě snaží protlačit meloun dírkou o velikosti mexického dolaru a muž, který šálí mdloby a zadržuje zvracení, poslušně stojí u rodičky a aby byl k užitku, zatímco si kapesníčkem utírá z čela plot, něžně šeptá rodičce do ouška: „Tlač, už to bude.“ Bez jeho instrukcí by totiž rodička netušila, co má dělat a dítě by se nenarodilo.
Dneska má prostě muž u porodu své místo a to z následujících důvodů:
1. Je to moderní
Pokud muž není u porodu, je těžce out. Dneska frčí u porodu být. Z logiky věci je muž u porodu sice úplně na hovno, akorát překáží, je hysterický a má tendence doktorům a sestřičkám radit, jak to udělat lépe, nicméně taková je doba. Muž, který nebyl u porodu, je vyvrhel a zbabělec.
2. Dohlédne na dítě
Po porodu nechají doktoři dítě s matkou chvilku pomazlit, načež juniora naloží na přepravku a vezou ho pryč. To je příležitost pro otce, aby byl k něčemu. Jeho úkolem je pronásledovat odvážené dítě a ubezpečit se, že nebude záměrně zaměněno za dítě jiné.
Hezkých a plně funkčních dětí je dneska nedostatek, tedy je veřejným tajemstvím, že porodnice si ty hezké děti skladují a posléze prodávají bohatým rodičkám, kterým se narodilo dítě ošklivé. Toto ošklivé dítě následně předají rodičce z nižší třídy a ona nic nepozná.
V dnešní těžké době se rovněž rozmáhá nešvar, kdy narozené dítě je odvezeno do „zákulisí“, kde je nonšalatně vyměněno za imigranta. Rodičce posléze přivezou dvacetiletého Syřana a nechají ho přisát se matce k prsu. Novopečená matka zmítaná hormony Syřana přijme za vlastního.
Přítomnost otce u porodu tyto incidenty předchází. Je záhodno, aby otec ihned po porodu své dítě podepsal lihovou fixkou za přítomnosti notáře. (Ano u porodu by měl být i notář).
3. Fotí
U porodu někdo fotit musí. Selfíčko přímo z porodu moc matek nezvládne, takže tu je od toho otec, aby pobíhal po porodním sále a všechno fotil. Taková hezká fotografie placenty se jistě bude vyjímat na každém nočním stolku.
4. Je oporou
Muž u porodu má stát vedle rodičky, nechat si drtit ruku a pokorně držet hubu. Žena má právo mu nadávat, častovat ho nevybíravými výrazy, neboť to je on, kdo za všechno může. Díky němu nyní žena rodí. Původce jejich bolestí nyní stojí vedle ní a ona mu to může vytmavit. To jí trošku uleví.
5. Šíří dobrou náladu
Rodička je obklopena cizími lidmi, kteří se jí hrabou v útrobách, má kontrakce a cítí se zranitelně, zmateně a má strach. Muž vedle ní jí dává pocit bezpečí. Přítomnost známé osoby u porodu rodičku pozitivně naladí a samotný porod je pak již maličkostí.
Přítomnost muže u porodu rovněž může působit pozitivně na celý rodící kolektiv. Jakmile se muž pozvrací a omdlí, jistě to všechny přítomné pobaví a atmosféra na porodním sále se uvolní.
6. Solidárnost
Porod je pro rodičku velmi fyzicky a psychicky náročný. Proč by tím měla procházet jen žena? Ať ten línej povaleč taktéž nasaje atmosféru porodu. Sice neokusí ty bolesti na vlastní kůži, ale třeba ho to motivuje a příště už si dá pozor. Třeba si uvědomí, že věta: „Neboj, já to stihnu!“ není jen prázdná fráze, ale že může mít i nedozírné následky.
7. Přestřihne pupeční šňůru
Velice důležitá funkce. Pokud je toho času otec v mdlobách pohozen na kachličkách na zemi, bude dítě do konce života za sebou na pupeční šňůře táhnout placentu.
Otec se má usmát, zkušeně uchopit nůžky a stříhat a stříhat. Samozřejmě, že jsou třeba instrukce lékaře, co se má vlastně ustřihnout a schopnost krotit horlivost otce, kterému se stříhání zalíbilo a chystá se stříhat dál.
8. High five (plácnutí)
Po porodu si muž musí s ženou plácnout a prohlásit: „Dobře, vole. Jsi šikovná.“
A TADY zjistíte, proč by muž naopak u porodu být neměl.