fb pixel 10 bůhvíproč populárních sportů, které jsou úplně nesmyslné – G.cz
Vyhledávání

10 bůhvíproč populárních sportů, které jsou úplně nesmyslné

Pětiboj je ideální sport pro hyperaktivní jedince, co nevědí, kam dříve skočit.
Zdroj: pinterest.com

Všichni dobře známe staré rčení sportem ku zdraví. Fyzická aktivita je prospěšná pro tělo i ducha a jednotlivých sportovních disciplín existuje tolik, že si mezi nimi každý najde to své. Z nepříliš pochopitelných důvodů se do popředí dostaly některé sporty, které při hlubší analýze nedávají žádný smysl. Proč jsme nuceni sledovat následující desítku sportovních podivností?

Jan Palička
Jan Palička 20.7.2018, 12:23

1. Biatlon

Jediné uspokojivé vysvětlení toho, jak někoho mohlo napadnout zkombinovat běžkování a střelbu je to, že inspirací byli skandinávští lovci, kteří jak lyže, tak pušky používali k obživě. Dnes se střílí po bezpohlavních terčících, a protože v tom zrovna někdo z Čechů exceloval, stal se z biatlonu „národní sport“.

2. Golf

Výsada bohatých páprdů, kteří se vozí srandovními vozíčky a jednou za čas máchnou holí do míčku, se už z principu jeví jako nesmírně nudná záležitost pro manažery středního věku s vyprázdněným životem. Bůhvíproč se ale jedná o jeden z nejvýnosnějších sportů vůbec, kde jedinci jako Tiger Woods pobírají stovky milionů, aby za ně mohli dát průchod svým sexuálním deviacím.

3. Curling

Prapodivnost, ve které jeden člen družstva hází po ledu kamenný blok, zatímco zbytek manšaftu před ním pobíhá se smetáky. Jako kratochvíle zametačů někde na Sibiři by to bylo možná úsměvné, jako vážně myšlená sportovní aktivita je to spíše k pláči.

4. Bobování

Jízda na bobech je populární u věkové kategorie do pěti let a u toho by to mělo zůstat. Bohužel ale nezůstalo. Dvojice až čtveřice osob navlečených v elasťákách se v bobu prohání ledovým korytem, přední zatáčí, zadní brzdí a ti prostřední tam prostě tak nějak jsou. Od úplné zbytečnosti tento sport zachraňuje jen komedie Kokosy na sněhu.

5. Trap

Pokud netušíte, co se pod tímto názvem vlastně skrývá, tak vězte, že se jedná o střelbu na betonové holuby. V minulosti se jednalo o jakési myslivecké klání, kde se střílelo po reálných holubech, dnes se jí z etických důvodů neúčastní ani myslivci, ani holubi. Pokud mermomocí toužíte po něčem střílet z brokovnice a vydávat to za sport, je toto aktivita pro vás, jinak od ní raději ruce pryč.

6. Moderní pětiboj

Sportovní ekvivalent toho, když pejsek s kočičkou vařili dort a dali do něj všechno, co do dortu nepatří. Obskurní patlanina přespolního běhu, jízdy na koni, střelby, plavání a šermu je ideální pro všechny ty, kteří chtějí umět od každého něco, ale nic z toho pořádně. Navíc označení „moderní“ je poněkud zavádějící, neboť moderní to mohlo být naposledy tak za Rakouska-Uherska.

7. Pólo

Bizarnost, která vznikla už někdy před naším letopočtem a populární se stala mezi britskými kolonizátory v Indii, kteří se očividně mezi šikanováním původního obyvatelstva hodně nudili. Cílem je jezdit na koni a dlouhým dřevěným kladivem dopostrkat míček do branky. Dá se to hrát i na slonech, ale to prý pro změnu šikanuje slony. Přínos póla tkví v tom, že se díky němu rozšířila móda triček s límečkem zvednutým nahoru, díky které spolehlivě poznáte zbytečného člověka.

8. Vodní pólo

Prostá logika našeptává, že se bude jednat o jakousi vodní variantu předchozí parodie na sport. Jenže logika zde neplatí. Ve skutečnosti jde o jakýsi hybrid plavání a házené. Na olympiádě je vodní pólo už od roku 1900, nejspíše z důvodu, že tehdy nic moc lepšího neexistovalo.

9. Synchronizované plavání

De facto se jedná o něco jako krasobruslení na ledě, který roztál. Takzvané akvabely jsou ukázkovým příkladem toho, jak zadupat potenciál něčeho, kde je větší počet žen v plavkách, do země, jelikož vodní akrobacie je svou atraktivností někde na úrovni šaškáren s kosatkami ze Zachraňte Willyho. K absurditě přispívá i to, že plavkyně jsou v obličeji zmalované jak matrjoška, ač mají většinu času obličej pod vodou. Prostě ženská logika.

10.Stolní tenis

Ping pong byla oblíbená zábava na základní škole, jelikož se jedná o takovou tu ptákovinu, kterou nějak zvládne i úplný sportovní antitalent. Na vrcholové úrovni to funguje tak, že se lidé z celého světa sjedou na turnaj, který vyhraje nějaký Číňan, a pak jedou zase domů. Kdyby náhodou vyhrál občan nějaké jiné země, tak se tím nejspíše beztak chlubit nebude, protože mít medaili z pinčesu nebylo nic extra ani na té základce.

A zde je 10 ujetých sportů, které mají velký potenciál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články