fb pixel Zrušte lanovky! Kdo si veze líný zadek na hřebeny hor, jako by si kupoval prostitutku – G.cz
Vyhledávání

Zrušte lanovky! Kdo si veze líný zadek na hřebeny hor, jako by si kupoval prostitutku

Příliš ulehčené věci nemají žádnou cenu.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 4.11.2015, 14:40

Na Novinkách jsem se dočetl, že se v Krkonoších zastavily lanovky. Prý kvůli pravidelné mezisezónní údržbě. „Turisté, kteří se budou chtít dostat na hřebeny hor, musejí jít pěšky,“ uvádí zpravodajský server. „Od pondělka je mimo provoz kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku…“ Odstávka prý potrvá až do začátku prosince a postihne i lanovku z Janských Lazní na Černou Horu, ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a z Velké Úpy na Portášky.

„Sláva Hospodinu na výsostech!“ jásám. Bože, jak krásný měsíc bez lanovek, které nemají v horách co dělat! Lanovky jsou podobně nesmyslným usnadněním a nepřípustnou zkratkou, jako když si chlap koupí prostitutku. V tom okamžiku přestává být chlapem a stává se bačkorou, která si sex vlastně vůbec nezaslouží. Nedostal se k němu díky vlastní vtipnosti, zábavnosti a dalším „baličským“ schopnostem. Koupil si ho, stejně jako si uživatel lanovky kupuje vytažení vlastního zadku na hřebeny hor. Klient prostitutek je líný balit ženy a uživatel lanovky je líný šlapat na hřebeny po svých.

"Právo" stanout na vrcholu?

Krkonošské lanovky bych zrušil. Proč má mít úplně každý člověk právo stanout na vrcholu Sněžky? Z čeho je to údajné právo odvozeno? Snad ne z toho, že je ten člověk Čech a Sněžka je nejvyšší česká hora?

Chcete argumentovat malými dětmi, důchodci nebo vozíčkáři? Pro malé děti je lanovka nevýchovná – učí je, že obtížných věcí se dá v životě dosáhnout „ochcávkou“. Dítě, které vyjede na vrchol Sněžky, pak bude ve škole nejspíš opisovat a později dávat úplatky.

Důchodci a vozíčkáři by si měli uvědomit, že ne všechno je principiálně dostupné všem. Osud nám holt všem přihrál mantinely, ve kterých se musíme chtě nechtě pohybovat. Jak k tomu přijdou třeba Syřani, které z domova vyhání válka? A jak k tomu přijdu já, že nemohu ženy oslňovat bujarou a rozevlátou kšticí? Se svou pleškou jsem smířen. Stejně smířen by měl být se svou omezenou hybností i důchodce nebo vozíčkář.

Na vrchol Sněžky se s holí nebo na vozíčku prostě nedostane. Ale ne, on tam musí lanovkou! Lanovky tak méně zdatným lidem dávají lichou naději, že jsou stejně fyzicky zdatní jako my ostatní. Nejsou, což je kruté, ale je to prostě tak.

Podělaná Sněžka

Vrcholky hor by měly být vyhrazeny jen těm, kdo na ně dojdou sami. Jenže bohužel žijeme v divné době, kdy tam lanovka vytáhne každého troubu. A ještě podivnější je, že lanovky na vcholky hor chrlí davy lenochů, kteří tam dělají to, co měli udělat už ráno po snídani v údolí. Defekovat, česky řečeno srát. Krkonošští ochranáři pak musejí složitě vymýšlet, jak každoročně ty desítky tun hoven lenochů zneškodnit tak, aby vrcholek nejvyšší české hory nepokrývala páchnoucí hnědá krusta.

Nechte svou duši rozeznít skrytou tragikou lanovek a zachvějte se. A pak si pevně zašněrujte pohorky a vyražte po pěšině pod lanovkou, která v listopadu naštěstí nepojede...

Anketa

Na vrchol Sněžky jste se dostali...

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články