fb pixel Zpochybňování holokaustu je trestný čin v 16 státech aneb 4 nejčastější argumenty popíračů genocidy – G.cz
Vyhledávání

Zpochybňování holokaustu je trestný čin v 16 státech aneb 4 nejčastější argumenty popíračů genocidy

Izrael zvítězil navzdory totální přesila arabské koalice. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Popírání a zpochybňování genocidy Židů a Romů nacistickým Německem během 2. světové války patří dlouhodobě k „oblíbeným“ činnostem některých historiků, filozofů nebo politiků, kteří se svými teoriemi a neseriózními prameny snaží překrucovat a ohýbat historii, která se týká nás všech. V 16 zemích světa je popírání a zpochybňování holokausty kvalifikován jako trestný čin. Bojovníci za svobodu slova však s kriminalizací za tento čin nesouhlasí.

Martin Miko
Martin Miko 5.3.2018, 16:25

Popírači holokaustu chtějí měnit historická fakta

Snaha o vyvracování holokaustu je součástí takzvaného historického revizionismu, který se snaží vytvářet nový pohled na stávající dějiny. Tyto snahy jsou často propojovány s politickými a ideologickými záměry. Holokaust nebývá zpochybňován jako celek, ale pouze některé jeho aspekty. Zpochybňovači holokaustu například tvrdí, že nesedí počet mrtvých nebo že koncentrační a pracovní tábory měly divadla, kina a další kulturní vyžití a například mohli v poklidu odejít domů, protože pracovní tábory nebyly hlídány.

Zpochybňovány jsou například i funkce plynových komor, o kterých někteří hledači alternativní pravdy tvrdí, že není možné, aby dokázali usmrtit takové množství lidí. Tyto zpochybňovače bohužel často nepřesvědčí ani autentické výpovědi lidí, kteří si těmito tábory prošli a dost často v nich přišli o většinu svých blízkých.

Argumentů, které popírají zvěrstva holokaustu, je samozřejmě několik desítek. Některé z nich jsou opravdu šílené. Tvrdí se například, že se Osvětimi během druhé světové války zmocnili Sověti a upravili tento koncentrační tábor tak, aby to vypadalo, že je zde velká plynová komora na likvidaci nežádoucích osob. Jiné zdroje tvrdí, že holokaust vlastně vůbec nebyl a byl vymyšlen samotnými Židy jakožto nástroj pro ochranu před negativní kritikou.

Nejčastější argumenty popíračů holokaustu

Funkce plynových komor sloužila k odvšivování oblečení

Této teorii se věnoval Fred. A. Leuchter, který tvrdí, že v Osvětimi byl plyn Cyklon B využíván pouze k odvšivování šatů. Leuchter totiž ve své zprávě tvrdí, že obsah kyanidu v omítce by musel být mnohokrát vyšší, než ve skutečnosti byl.

Koncentrační tábory by nikdy nedokázaly usmrtit tolik lidí

Další teorie Leuchtera tvrdí, že nebylo technicky možné, aby v koncentračních táborech zemřelo tolik lidí. Valná většina Židů prý zemřela kvůli tyfové epidemii, hladem a nulovou lékařskou péčí.

Zpochybňování rozkazů k hromadným vraždám

Někteří popírači tvrdí, že v podstatě neexistoval žádný rozkaz ze strany vedení nacistického Německa k vyvražďování Židů a rozkaz k jejich likvidaci prý neznamenal, že likvidace skutečně probíhala, což je samozřejmě nesmysl, jelikož Hitler ve svých projevech několikrát zmiňoval vyhlazení Židů v Evropě.

Počet 6 milionů mrtvých Židů byl prý uměle navýšen kvůli reparacím Izraeli

Jednou z nejrozšířenějších fám o holokaustu je počet usmrcených Židů v koncentračních táborech. V koncentračních táborech zemřelo 6 milionů Židů, avšak „popíračská“ teorie tvrdí, že šlo o zhruba půl milionu osob. Izrael si počet mrtvých prý vymyslela, aby získala od Německa více peněz jako poválečné vyrovnání. Samozřejmě, že se jedná o další nesmysl, který se v minulosti šířil mezi uživateli internetu.

A zde jsou nacisté, kteří byli popraveni v rámci Norimberského procesu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články