Znáte The Death List? Morbidní server letos předpověděl 12 úmrtí slavných osobností – G.cz
Vyhledávání

Znáte The Death List? Morbidní server letos předpověděl 12 úmrtí slavných osobností

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Internet je zvláštní místo – dá se na něm najít všechno, od receptu na bábovku po návod na sestrojení funkčního jaderného reaktoru. Existují ale i stránky na které běžný uživatel jen tak nenarazí. Jednou z nich je kuriózní server The Death List, který každý rok vydává seznam slavných lidí, kteří s největší pravděpodobností letos zemřou...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 30.12.2018, 12:06

Kirk Douglas nadále odolává

Webová stránka Death List je poměrně morbidní záležitostí. Na začátku roku vždy správci stránky vydají seznam padesáti slavných lidí, kteří podle nich mají největší šanci ten daný rok zemřít. Někdy se tvůrci trefí, jindy zas ne – největší úspěch (lze-li tomu tak říkat) zaznamenal Death List loni, kdy zemřelo sedmnáct z padesáti tipovaných osobností. Pořadí nominovaných není náhodné; na prvním místě se obvykle umisťují nejstarší osobnosti.

Poslední dva roky tak první místo žebříčku okupuje legendární americký herec Kirk Douglas, známý z filmů jako je Spartacus či Touha po životě. Otci Michaela Douglase je totiž neuvěřitelných 102 let, ale i přesto, že by ho server Death List nejraději pohřbil, Douglas nadále zůstává aktivním v showbyznysu. Letos v lednu dokonce při každoročním vyhlašování Oscarů uvedl cenu za nejlepší scénář.

Letošní skóre je 12 úmrtí

A kdo byl na letošním Death Listu? Z padesáti tipů se tvůrci seznamu trefili ve 12 případech – uhodli například úmrtí bývalého amerického prezidenta George Bushe staršího (25. místo), vědce Stephena Hawkinga (45. místo), zakladatele Marvelu Stana Lee (13. místo) či smrt amerického pastora Billyho Grahama (6. místo). Jak jsme již uvedli, Kirk Douglas je stále mezi námi stejně jako Princ Philip, manžel královny Alžběty II. (5. místo), kterého server označil za „příležitostného rasistu", dobrému zdraví se těší i bývalý americký prezident Jimmy Carter (20. místo) či první James Bond Sean Connery (38. místo).

Už brzo se dozvíme, čí smrt autoři Death Listu předpokládají na rok 2019. Jednu věc, ale víme již teď – na tomhle seznamu výjimečných se ocitnout nechcete.

A tady si přečtěte 8 nezapomenutelných citátů Karla Čapka, který zemřel před 80 lety.

Podobné články

Doporučujeme

Další články