Znáte SNUS? Nikotinová alternativa žvýkacího tabáku míří i do Česka – G.cz
Vyhledávání

Znáte SNUS? Nikotinová alternativa žvýkacího tabáku míří i do Česka

Žvýkací tabák, jako forma konzumace tabáku tak jak ji znali naši dědové, je dnes už za zenitem. Na jeho místo nastoupil tzv. snus, v Česku velmi málo známý, ale v severských zemích tradiční a hojně rozšířený způsob užívání nikotinu. K nám nyní přichází v moderním pojetí, které dopřává vyznavačům nikotinu diskrétnost i potenciálně menší zdravotní rizika.

Barbara Lorenzová 16.8.2019, 10:08

Historie

Tradici výroby a užívání snusu ve Švédsku můžeme sledovat až do první poloviny 17. století. V 18. století se začaly objevovat první manufaktury, které se vyloženě specializovaly na výrobu tohoto bezdýmného artiklu. Klasický snus, tedy sáček plněný vlhčeným tabákem, který si jeho uživatel vkládá do úst, není běžně v Česku ani v řadě dalších evropských zemí legálně k dostání. I proto se na trhu nedávno objevila jeho moderní a českou legislativou tolerovaná alternativa, která se v jednom zásadním liší, neobsahuje totiž tabák.

Co je LYFT?

LYFT je tedy moderní alternativa snusu, která tabák neobsahuje, pouze uvolňuje nikotin, a v tom spočívá její výjimečnost. Sáčky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin, kromě nikotinu obsahují vodu, eukalyptus, celulózová vlákna z borovice a aromatické látky či sladidla. Všichni dobře víme, že nejvíce škodlivin vzniká při procesu spalování tabáku a následném vdechování kouře. LYFT tedy můžeme považovat za průlomovou novinku, která rozšiřuje řadu alternativních, potenciálně méně škodlivých forem užívání nikotinu, kam se řadí také u nás již etablovaná zařízení na zahřívání tabáku typu glo.

Jak funguje

Vlhčený sáček aplikujete jednoduše, vložením do úst pod horní ret. Ústní sliznice pak dokážou vstřebat obsah nikotinu v každém sáčku. Tím se dostavuje stimulační efekt, bez dýmu a zápachu. Uživatel tak může pohodlně a diskrétně užívat nikotin všude, kde by si těžko například klasickou cigaretu či zahřívaný tabák dopřál. Příkladem může být dlouhá cesta letadlem nebo pracovní zaneprázdněnost.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články