Znali jsme, ale RIP: Parlamentní listy přišly o FB stránku kvůli dezinformacím – G.cz
Vyhledávání

Znali jsme, ale RIP: Parlamentní listy přišly o FB stránku kvůli dezinformacím

Kdo by se chtěl oblažit nějakým tím příspěvkem z FB Parlamentních listů, ten má smolíka. Nádherná bizarnost titulků PL bude odteď žít jen na jejich oficiálním webu. + DALŠÍ 1 FOTKA

Jeden z hlavních českých dezinformačních webů a zároveň jeden z hlavních zdrojů bizarně humorných titulků – Parlamentní listy – mají utrum. Rozhodně v rámci Facebooku. V boji proti fake news zpřísnila sociální síť pravidla a stránku PL zrušila. Zablokovaný je podle všeho i osobní profil šéfredaktora Jaroslava Polanského.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.1.2018, 17:24

Konec srandy

Nikdy jsme nepřišli na to, co k ranní kávě šňupe titulkář Parlamentních listů, ale vždycky jsme to chtěli taky zkusit. Velikán mezi českými dezinformačními weby nás už teď ale bude oblažovat svými konspiračními teoriemi a zavádějícími nefakty pouze skrze svoje stránky. Profil na Facebooku, který sledovalo několik desítek tisíc lidí, byl totiž zrušen.

Facebook vyhodnocuje sdílený obsah na základě algoritmu, je tedy možné, že některé z textů PL vyhodnotil jako závadné. Stejně pravděpodobná je ale i možnost, že byly stránky zrušeny na základě nahlášení uživatelem, což je obecně častější. „Doposud nevíme, kdo nás udal, za co jsme byli zablokováni, zda právem či neprávem. Nemáme šanci na jakoukoli obhajobu nebo nápravu,“ řekl INFO.CZ Jan Holoubek, předseda představenstva společnosti Our Media, která Parlamentní listy vydává.

V činnosti bylo zamezeno i stránce Miloš Zeman – prezident ČR, která články PL sdílela, a „ban“ podle všeho dostal i osobní profil šéfa redakce Jaroslava Polanského. Je sice veřejně přístupný, ale poslední příspěvek je tři dny starý, navíc tu není žádné vyjádření ke zrušení FB PL.

Udělejte s tím něco, pane Okamura!

Edit: Krátce poté, co vyšel tento článek, byla obnovena činnost FB Parlamentních listů. Díky bohu!

A tady čtěte o tom, že Zeman na poslední chvíli do kampaně zapojí i dceru Kate.

Podobné články

Doporučujeme

Další články