fb pixel Zmrzka, bungalovy a karimatky aneb Vše, co Češi milují na Chorvatsku – G.cz
Vyhledávání

Zmrzka, bungalovy a karimatky aneb Vše, co Češi milují na Chorvatsku

+ DALŠÍCH 14 FOTEK + DALŠÍCH 15 FOTEK

Máloco má pro nás v Česku takový význam jako Chorvatsko. Je součástí národní identity, skoro jako pivko, knedlíky se zelím, rasismus nebo Babička. A protože se tam vždy rádi podíváme, není na škodu připomenout si, proč ho tolik milujeme.

Jan Studnička
Jan Studnička 4.6.2020, 08:40

Morava u moře

Podobně jako spousta jiných zemí ve světě je i Česko tak trochu rozdělený národ. Nedokážeme se shodnout na domácí ani zahraniční politice, nedokážeme se dohodnout na tom, co by měla vysílat telka, kterou všichni platíme, a nejenom, že nemůžeme najít nikoho, kdo by byl vhodný prezident pro všechny, ani se nedokážeme shodnout na tom, jaký to má být živočišný druh.

Ale je pár věcí, na kterých se dokážeme shodnout všichni. Že Pelíšky jsou prostě super. Že Lucka Borhyová je královna televize, že byla škoda vidět Karla Gotta odejít a ať už jste sluníčkář nebo zarytý fašista, společně se dokážeme zasmát Zeleným, protože… Co to jako je?! No, a jedna z těch věcí, které nás spojují, to je Chorvatsko. Češi tam jezdí už celé dekády, nedáme na tu zemi dopustit a je jedno, jestli tam jezdíte ironicky nebo ne, prostě je to tam boží.

Milujeme na Chorvatsku úplně všechno. Od vlídných lidí, kteří v nás vidí jezdící peněženky, milujeme vysušené korály připevněné lepidlem na škebli, srandovní trika, která si dvakrát vezmete na pláž a sůl z nich vyžere barvu i nápisy… A asi bambilion dalších věcí. A na ty se můžete podívat do naší galerie, zatímco už pomalu balíte ploutve do kufru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články