Zlatokopky, pozor: 7 letovisek, kde si o dovolené můžete odchytit movitého Itala – G.cz
Vyhledávání

Zlatokopky, pozor: 7 letovisek, kde si o dovolené můžete odchytit movitého Itala

Pokud byste si chtěli letos dopřát opravdu luxusní italskou dovolenou, máme pro vás pár tipů. Začněte si střádat do prasátka už dnes.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 17.3.2014, 16:30

1. Porto Ercole

portoercole_audim20 www.federvela.it Malebné městečko ležící na hornatém poloostrově Monte Argentario nedaleko Grosseta v Toskánsku. Místo, na které se jezdí zašívat světoví politici, lobisté a byznysmani. Porto Ercole si ale kdysi oblíbil i Charlie Chaplin a vyjížďky na motorce sem často podniká George Clooney.  

2. Porto Cervo

porto-cervo www.wally.com Severnímu pobřeží Sardinie, které se nazývá Costa Smeralda, můžeme směle říkat evropský karibik. To kvůli dokonale průzračnému moři a plážím s bílým jemným pískem. Centrem Costa Smeraldy je přístavní městečko Porto Cervo, kde mají svoje vily a samozřejmě i jachty milionáři nejen z Itálie. Průměrná cena za noc v hotelu podle serveru Trivago je 484 eur.  

3. Capri

25 www.gracesdistinctiveproperties.com I na ostrově Capri si budete muset za ubytování připlatit. Je to totiž v současnosti sedmé nejdražší letovisko na světě. Tak třeba hotel Quisisana. Tady si během sezóny pospíte za krásných 600 eur za noc.  

4. Forte dei Marmi

Hotel-Principe-Forte-Dei-Marmi-32 www.homedsgn.com V toskánské provincii Lucca se nachází luxusní přímořské letovisko Forte dei Marmi. Sem se jezdí opalovat třeba naše Alena Šeredová s rodinou. A nejen ona. Ve Forte dei Marmi má své letní sídlo mnoho italských umělců a předních politiků. Vás by tohle městečko mohlo nalákat nejen na potenciální setkání se sponzorem, ale i na bohatý noční život a krásnou okolní přírodu.  

5. Portofino

portofino-italy mostbeautifulplacesintheworld.org V provincii Janova v Ligurii zase najdete tohle čarokrásné rybářské městečko s názvem Portofino. Nedivte se, když v jeho úzkých uličkách narazíte na Leonarda DiCapria nebo na Paris Hilton. Na návštěvy z Hollywoodu jsou místní rybáři už zvyklí.  

6. Amalfi

amalfi-coast-3 italianowithjodina.com V jihoitalském regionu Kampánie, nedaleko Salerna, leží někdejší námořní republika, dnes už jen město, Amalfi. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst Itálie, jehož kouzlu jistě propadnete i vy. Břehy kolem Amalfi se svou jachtou občas obráží Denzel Washington, rády se sem vrací například herečky Reese Witherspoon nebo Penélope Cruz.  

7. L'arcipelago delle Eolie

eolie-prev_770x0 www.lamadia.com Neboli Liparské souostroví. Jedná se o malé sopečné ostrůvky v Tyrhénském moři na sever od Sicílie, kde se italská honorace často ráda skrývá před světem. Noc v místních hotelech vás v průměru přijde na 200 eur.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články