fb pixel Žižkovský squatt Klinika končí. Skvělá zpráva! – G.cz
Vyhledávání

Žižkovský squatt Klinika končí. Skvělá zpráva!

Všichni tihle levicoví blázni patří na kliniku
Zdroj: anarchism.pageabode.com

Ukliďte po sobě stříkačky a jehly, sbalte si toho svého Marxe a vypadněte.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.2.2016, 17:50

Loni v únoru dostali pražští anarchisté a levičáci až neuvěřitelně velkorysý dárek. Stát jim nabídl bezplatnou výpůjčku bývalé kliniky na Žižkově, kterou už předtím neoprávněně obsadili. Útok na cizí vlastnictví byl zlegalizován jen díky politické „tlačence“ tehdejšího náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického (Strana Zelených) a několika dalších politiků.

Squatteři postupně vybudovali „autonomní sociální centrum Klinika“, jehož nejdůležitější součástí byla knihovna se spisy Karla Marxe. To je ten pán, jehož myšlenky stály u zrodu jednoho z nejzrůdnějších režimů v historii lidstva. Komunismus, který má na celém světě na svědomí asi 75 milionů mrtvých, přitom používal identické metody jako squatteři: obsazování a kradení cizího majetku.

Už tehdy jsem psal, že je to zločin. To, co na Žižkově předváděli, byl totiž útok na samotnou podstatu společnosti. Squatting je zločin ne proto, že se pár lidí, kteří nemají kde bydlet, načerno někam nastěhuje. To je v zásadě banalita. Squatting je zločin z mnohem obecnějšího důvodu – eroduje naše právní povědomí. Pokud to aktivistům na žižkovské Klinice prošlo, je už možné cokoli. Vlastnické právo přestalo platit. Teď už může kdokoli přijít k vám domů a říct vám: „Sbal si svých pět švestek a vypadni, teď tady budu bydlet jí. Anebo mi tu těch svých pět švestek raději nech, budou se mi hodit. Prostě vypadni!“

Teď se dozvídáme, že stát zápůjčku budovy squatterům neprodlouží. Hlavním důvodem je prý nesouhlasné stanovisko stavebního úřadu, který upozornil, že stavba byla zkolaudována jako plicní zdravotnické zařízení. Její jiné využití je tedy nelegální, což platí o pro večírky se čtením z Marxe. Prodloužení výpůjčky by bylo podle stavebního úřadu v rozporu s právním řádem a bylo by sankčně postižitelné. Smlouva přitom Klinice končí 2. března.

Je to dobrá zpráva. Stavební předpisy, zákony a vyhlášky jsou od toho, aby se dodržovaly. Ale celé věc má navíc i symbolický rozměr. Ukazuje, že zabavovat cizí majetek se prostě nemá.

Pokud teď anarchisté budou chtít v činnosti Kliniky pokračovat, nikdo jim v tom nebrání, ale ať to udělají standardní cestou. Ať vypracují projekt, zajdou si do banky domluvit úvěr, koupí nebo postaví budovu… Nebude to tak jednoduché jako prostě bez ptaní obsadit cizí majetek, ale bude to férové, transparentní, otevřené a zákonné. Jenže tohle je postup, který je levičákům z duše protivný. Umějí jen znárodňovat, zabavovat a krást.

Takže hoši a děvčata, končíme! Dokuřte posledního jointa, ukliďte po sobě stříkačky a jehly, sbalte si toho svého Marxe a vypadněte.

A TADY se podívejte, že odpůrci imigrantů jsou nevzdělaní hlupci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články