fb pixel Životopisný Rocketman vs. realita: Vážně se Elton John pokusil zabít přímo před svou matkou a babičkou? – G.cz
Vyhledávání

Životopisný Rocketman vs. realita: Vážně se Elton John pokusil zabít přímo před svou matkou a babičkou?

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Vypadá to, že další hudební životopisný kinohit se blíží! 30. května vstupuje do českých kin snímek Rocketman, který se formou epického hraného muzikálu ohlíží za tvorbou a životem legendárního Eltona Johna. První recenze film vynáší do nebes a prý je lepší než Bohamian Rhapsody. Jak moc je ale věrný svému reálnému předobrazu?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.5.2019, 13:08

Sire Eltone, tohle je tvůj život

Když točíte životopisný film o někom, kdo ještě žije, je jasné, že vám do toho bude kecat, ne vždy je to ale na škodu. Zatímco v případě veleúspěšného Bohemian Rhapsody je znát snaha nepošpiňovat nepříjemnou pravdu dávno zesnulou modlu Mercuryho, filmová novinka Rocketman, která vypráví příběh Eltona Johna, se toho nebojí.

Otevřenější, zábavnější, pompéznější, hravější a i věrnější - takový je podle prvních ohlasů počin režiséra Dextera Fletchera, v jehož hlavní roli naprosto září britský herec Taron Egerton (Kingsman, Robin Hood). Škoda, že už je po Oscarech!

Na film si můžete - a měli byste! - zajít třeba o víkendu. A protože všichni víme, že jakmile doběhnou závěrečné titulky nějakého biopicu, už žhavíme Wikipedii, abychom si ověřili, jestli to tak vážně bylo, rozhodli jsme se vám ulehčit práci. Posvítili jsme si na zásadní momenty Rocketmana a na to, jak moc odpovídají skutečnosti.

Jak to bylo s Johnovým pseudonymem, kupříkladu - vážně si příjmení John vybral náhodou podle plakátu Johna Lennona?To a mnohem víc se dozvíte v galerii tady:

A tady se podívejte na 5 věcí, které si oproti skutečnosti mírně přibarvili tvůrci seriálového hitu Černobyl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články