fb pixel Zítra řeknu pravdu, napsal Luboš Xaver Veselý na FB po opuštění Českého rozhlasu. Vstoupí do politiky? – G.cz
Vyhledávání

Zítra řeknu pravdu, napsal Luboš Xaver Veselý na FB po opuštění Českého rozhlasu. Vstoupí do politiky?

Zdroj: profimedia

Luboš Xaver Veselý už nebude působit v Českém rozhlasu jako moderátor. Ve veřejnoprávním médiu skončil ze svého rozhodnutí, a to prý nesouviselo s žádnými novými pracovními aktivitami, ani s jeho členstvím v Radě České televize. Oblíbený novinář po vzoru Andreje Babiše napsal na svůj facebook příspěvek: „ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU“, čímž otevřel mnoho otázek. Vstoupí Xaver Veselý do politiky?

Martin Miko
Martin Miko 16.8.2021, 18:28

Vstoupí Xaver do politiky?

Oblíbený moderátor Luboš Xaver Veselý ukončil spolupráci s Českým rozhlasem k 31. červenci 2021. „Už nepůsobím v Českém rozhlasu, skončil jsem tam ze svého rozhodnutí,“ potvrdil Veselý Mediáři v pondělí dopoledne. Kromě toho, že Xaver moderoval přes dva roky svůj pořad Xaver a host ve veřejnoprávním rozhlase, je také členem Rady České televize a zároveň působí na internetové televizi XTV, kterou můžete znát například i jako YouTube kanál.

„Český rozhlas ukončil spolupráci s panem Veselým k 31 červenci. Stalo se tak na žádost pana Veselého z osobních důvodů,“ potvrdil Mediáři mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna. Nicméně formát rozhovorového pořadu by měl být zachován, avšak od začátku září již bez Xavera. V současné době je v plánu hledání a testování nových moderátorů, kteří by ho měli nahradit. Zásadní otázkou však zůstává, proč Xaver Veselý odchází. Ten dnes dopoledne na svém facebooku nasdílel článek z Mediáře, v němž zároveň oznámil svůj konec. Nicméně o pár hodin později se rozhodl inspirovat českým premiérem Andrejem Babišem, když na sociální sítě napsal strohou větu: „ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU.“

Xaverovo oznámení vyvolalo na „internetech“ poměrně rozruch a lidé ihned začali spekulovat o tom, proč oblíbený moderátor odešel z veřejnoprávního média. Jedním z velmi pravděpodobných scénářů by mohl být vstup do politiky. Podzimní volby jsou za rohem, a tak hned logicky někoho napadlo, že by se pan Veselý mohl chtít stát kromě člena Rady ČT i poslancem. „Snad nebudete kandidovat za Volný blok,“ napsal Xaverovi pod příspěvek jeden z jeho fanoušků. Nicméně to logicky napadne hned kdekoho, obzvlášt když sedí s Hanou Lipovskou v Radě ČT. Ale počkejme si. Zítra budeme třeba ještě mile překvapeni.

Podobné články

Doporučujeme

Další články